GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç, görevden alındı.

31 Ocak 2017

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Kılıç, “Genel Başkanımızın takdirleri ile üç yılı aşkın süredir yaptığımız kutlu görev sona ermiş bulunmaktadır”

Yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla parti binasında açıklama yapan Kılıç, “Bugün Sayın Genel Başkanımızın takdirleri ile üç yılı aşkın süredir yaptığımız kutlu görev sona ermiş bulunmaktadır” dedi.

Görev süresi içinde girdikleri seçimlerde aldıkları sonuçları paylaşan Kılıç, şunları söyledi:

“Görev yaptığımız süre içerisinde bir yerel seçim, bir cumhurbaşkanlığı seçimi ve iki genel seçim yaşadık. 2014 Mart seçimlerinde ekibim ile yaptığımız özverili ve başarılı çalışma ile Mersinin siyasi tarihinde ilk defa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanarak Milliyetçi Hareket Partimizi yerelde iktidara taşıdık. 7 Haziran seçimlerinde partimizin oylarını artırarak üç milletvekili kazandırdık. Arkasından yapılan 1 Kasım erken seçimlerinde ise ülkemizin genel siyasi konjonktürü gereği oylarımızda bir miktar düşüş olsa da ilimizde partimize hezimeti yaşatmadık.”

Görevi süresince dava şuuru gereği hep “önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben” düsturunu benimsediklerini vurgulayana Kılıç, şöyle devam etti:

“Halka hizmetin hakka hizmet olduğu düşüncesinden asla ayrılmadık. Adaletli olmaya özen gösterdik. Görevimiz gereği yaptığımız işler hal ve hareketimizden dolayı bir gün ilahi adalete hesap vereceğimizi hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık. Dava adamı olmanın unvanını şeref madalyası olarak göğsümüzde son nefesimize kadar taşıyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Makamlar, mevkiler geçici “dava adamlığı” kalıcıdır. Davamız kadim kültürümüzden bu güne taşınan değerlerimizin bütünüdür. Dava adamlığımız ülkücülüğümüzdür. Davamızın hizmetimize ihtiyacı olduğunu hissettiğimiz an koşarak geleceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

Görevden alma kararının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ait olduğunu ifade eden Kılıç,

“Görevden alınma tasarrufu sayın genel başkanımıza ait olup, başta sayın genel başkanımız olmak üzere hiç kimseye karşı asla kızgınlığımız, küskünlüğümüz ve kırgınlığımız yoktur. Alınan kararın mutlaka haklı bir gerekçesi olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

Kılıç sözlerini şöyle tamamladı:

“Göreve başladığımız gün bize tevdi edilen kutsal bayrağımızı hep yükseklerde taşımaya özen gösterdik. O’na asla leke sürdürmedik. Bu gün gururla ve gönül ve vicdan rahatlığı ile bu bayrağı bizden sonra görev alacak ülküdaşımıza teslim ediyoruz. İnancımız odur ki bu bayrak hak ettiği daha yüksek yerlerde dalgalanmaya devam edecektir. Ülkemiz şu günlerde adeta ateş çemberinden geçmekte, bir yandan terör örgütlerinin kıskacı, diğer yandan uluslararası ekonomik baskılar devletimizi diz çöktürmeye zorlamaktadır. İşte at izinin it izine karıştığı bu ortamda, kurt izini izlememiz elzemdir. Bu kurt izi, aşina soylu liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin izi olmalıdır. Aldığı her kararın altına imzamızı atıyor ve destekliyoruz. İnşallah ülkemiz, liderimizin de siyasete katkılarıyla bu netameli süreçten kurtulacak, düzlüğe çıkacaktır. Bu itibarla, görevi bizden sonra devralacak değerli il başkanımıza ve ekibine başarılar diler, saygı ve selamlarımı sunarım. Tanrı Türkü korusun ve yüceltsin.”

Görevden alınan Sebahattin Kılıç’ın yerine avukat Atsız Afşin Yılmaz’ın getirildiği öğrenildi.

haberl0013

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Arif Kanyilmaz: selam turkiyem bu kuzu gobegi mantarini yetistiren veya...
  • Şeref Koz: Tehlikenin farkında olanlar, uğursuzluklara “dur.R...
  • Şeref Koz: ADD’nin hazırlığı , AKineliler’in konukseverliği ve...
  • Şeref Koz: Mekanı cennet olsun ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum....
  • Gökçin Yalçın: Sevgili öğretmenim ne güzel anlatmışsınız. Şeref Koz hocamız...
  • Şeref Koz: Diline sağlık sevgili öğretmenim. Çok güzel anlatmışsınız. Ne...
  • Şeref Koz: Nasıl bir medeniyet anlayışı var, medeniyetten ne bekliyor acaba?...
  • Gokcin Yalçın: Güzel bir girişim. Güzel bir hizmet. Sonunda gerçekleşiyor....
  • Ahmet Yılmaz: Anamur ilçesine böyle bir huzur evi şarttır ve önemli bir...
  • abdulllah aydın: Emeği geçenlere teşekkür eder,ilçemize hayırlı olsun derim.