GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Yeni Hal Kompleksi için toplantı yapıldı

22 Ocak 2017

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

21-ocak-2017002Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesi işbirliği ile Anamur’a yapılacak Anamur Hal Projesi’yle ilgili toplantı düzenlendi.

Anamur Belediye Meclisi salonundaki toplantıya, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gubaroğlu, daire başkanları, Hal Komisyoncuları Derneği Başkanı Orhun Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri, hal esnafı ve muhtarlar katıldı.

Toplantıya video konferansla katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, seçimlere girerken Anamur’a yeni bir hal kompleksi yapma sözü verdiklerini hatırlatarak, “Biz hal ile ilgili projelerimizi hazırlarken, siz hal esnaflarımızın düşüncelerine de ihtiyacımız oluyor. Bu toplantıda sizlerin fikirlerini alarak not edecekler ve projeye sizin fikirleriniz de yansıtılmaya çalışılacak. Ben şimdiden bu projemizin, Anamurlular için, üretici kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum ve sizlere bir kez daha saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de toplantıda, yeni hal kompleksi projesi kapsamında dükkân sayısı, büyüklükler, ek binalar, sosyal tesisler gibi konularda hal esnafıyla fikir alışverişinde bulunacaklarını ifade ederek, “Hal esnaflarımızın vereceği fikirler ve talepler proje hazırlık aşamasında mühendis arkadaşlarımıza ışık olacak. Projeyi bir an önce uygulamaya koymak için Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatı var. Toplantımız Anamur ve Mersin’e hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. konuştu.

Toplantıda, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı’nın teknik ekipleri tarafından bir sunum gerçekleştirildi ve Anamur Hal Vaziyet Planı’nın görselli sunumunda yer alan boş kasa depolama alanları, soğuk depo, laboratuvarlar, kafeterya, tuvalet gibi ihtiyaçlar için projeye eklemeler yapılabileceği belirtildi.

Anamur Hal Projesi’nde A, B, C, D, E ve F bloklarının bulunacağı ve dükkanlar ile birlikte çok amaçlı alanların da yer alacağı belirtildi.

Daha sonra katılımcıların önerileri alındı.21-ocak-201700421-ocak-201702421-ocak-2017023

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Arif Kanyilmaz: selam turkiyem bu kuzu gobegi mantarini yetistiren veya...
  • Şeref Koz: Tehlikenin farkında olanlar, uğursuzluklara “dur.R...
  • Şeref Koz: ADD’nin hazırlığı , AKineliler’in konukseverliği ve...
  • Şeref Koz: Mekanı cennet olsun ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum....
  • Gökçin Yalçın: Sevgili öğretmenim ne güzel anlatmışsınız. Şeref Koz hocamız...
  • Şeref Koz: Diline sağlık sevgili öğretmenim. Çok güzel anlatmışsınız. Ne...
  • Şeref Koz: Nasıl bir medeniyet anlayışı var, medeniyetten ne bekliyor acaba?...
  • Gokcin Yalçın: Güzel bir girişim. Güzel bir hizmet. Sonunda gerçekleşiyor....
  • Ahmet Yılmaz: Anamur ilçesine böyle bir huzur evi şarttır ve önemli bir...
  • abdulllah aydın: Emeği geçenlere teşekkür eder,ilçemize hayırlı olsun derim.