GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Türe, proje inşaatlarını gezdi

30 Kasım 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

29-kasim-2016012Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe yapımı devam eden Kardeş Kentler Parkı ve Tenis Kortları’nda incelemelerde bulundu.

İlk olarak Güzelyurt Mahallesi’nde inşaatı süren Kardeş Kentler Parkı’nı inceleyen Türe, burada verdiği bilgide Kardeş Kentler Parkı Projesi’nin 6 bin metrekarelik alanda 90 gün içerisinde tamamlanacağını ve içerisinde Anamur’un Kardeş Kentler’i Azerbeycan-Şemkir, Almanya-Bingen ve Kıbrıs-Girne şehirlerini temsilen alanlar bulunacağını, gölgelik, oturma bankları, yürüyüş yolu, 32 araçlık otopark, çocuk parkı, fitnes ve kardeş kentler kafeteryası ile yeşil alanlardan oluşacağını söyledi.

Türe, daha sonra temelini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile birlikte Güzelyurt mahallesindeki Tenis Kortları ve Spor Kompleksini gezdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile tam bir uyum içerisinde çalıştıklarını ifade eden Türe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile el ele vererek Anamur’a birçok hizmeti kazandırdıklarını ve kazandırmaya devam edeceklerini kaydetti.

Türe, Kardeş Kentler Parkı ve Tenis Kortları projelerinin yanı sıra iki yeni düğün ve toplantı salonu, Bahçelievler Parkı ve Spor Kompleksi, Köşekbükü Astım Mağarası Restorasyonu ve Güneybahşiş, Gercebahşiş, Karalarbahşiş, Çarıklar başta olmak üzere yakın mahallelerde sıcak asfalt altyapı hazırlığının sürdüğünü, sıcak asfalt çalışmalarını gerçekleştirecek olan iş makinelerinin mahallerere ulaştığını belirtti.

Türe’ye proje incelemelerinde MHP Anamur İlçe eski başkanı Erdal Bulut, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Türkay ve Ali Rıza Kibrit eşlik etti.29-kasim-2016018

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar