GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kızılay’a güven tam

20 Kasım 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

19-kasim-2016002Türk Kızılayı Mersin Şube Başkanı Necmi Erdem, toplumun kurumlarına olan güveninin tam olduğunu belirterek, “Bu desteği Türk Kızılayı’ının faaliyetlerine toplumun verdiği destekten görebiliyoruz” dedi.

Erdem, Türk Kızılayı’nın hem ülke sınırları içerisinde hem de dünyada çok önemli bir yere geldiğini söyledi. Bugün hemen hemen tüm insani faaliyetlerde Türk Kızılayı’nın lokomotif görevi üstlendiğine dikkat çeken Başkan Erdem, “Türk Kızılayı’nın çok önemli yerlere geldiğini görüyoruz. Dünyada en fazla mülteci olarak sahip çıkılan ülkelerin başında Türkiye geliyor. Bu anlamda genel olarak bu tür yardımlara beşeri afetler diyoruz. Doğal afetlerde ise sel, heyelan ve diğer afetler kapsamında yardımlarımız oluyor. Tür Kızılayı hükümetin en önemli çözüm ortaklarından birisi oluyor. Çok önemli işlere imza attığımıza inanıyorum. Bu tür hizmetleri yapmak bizim için onur verici bir durumdur.

Türk Kızılayı’nın faaliyetlerine artık vatandaşların da destek verdiğine dikkat çeken Başkan erdem, “Gerçekleştirdiğimiz bağış kampanyalarında bizlere önemli derecede güveniyor ve bizlerde bu bağışlarla maddi durumu iyi olmayan kişileri sevindiriyoruz. Toplum Kızılay’a güveniyor. Şu çok iyi bilinmelidir ki Türk Kızılayı şu an emin ellerde ve önemli bir marka haline geldi. Artık herkes Kızılayı biliyor ve destekliyor. Herkesin bizlere destek vermesini bekliyoruz” diye konuştu.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar