GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

‘Anamur’un il olsun’ kampanyası başlatıldı

09 Ağustos 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

9-agustos-20161017Anamur’un il olması konusu basında çıkan bazı haberlerde il olacak ilçeler listesinin yer alması üzerine tekrar gündeme geldi. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye ait “Mehmet Türe-Anamur Belediye Başkanı’’ adlı resmi sayfada “Anamur İl Olsun” başlığı ile imza kampanyası başlatıldı.

İl olacak ilçeler listesinde ismi ikinci sırada yer alan Anamur Türkiye’de iline en uzak ilçe olma özelliğinin yanı sıra çevre illere de uzaklığı ile biliniyor. Bu konudan rahatsız olan ve yıllardır hastalarını ile götürürken yollarda ambulanslarda kaybeden, resmi kurumlarda işleri dolayısıyla il merkezine yatılı olarak gitmek durumunda kalarak zaman ve ekonomik kayıp yaşayan Anamur halkı kampanyaya sosyal medyada büyük destek verdi.

Nüfusu 63 bin olan Anamur’da bu rakam yaz aylarında tatilcilerin de ilçeye gelmesiyle 100 bini aşıyor. Türkiye ekonomisine başta muz üretimi olmak üzere yüksek tarım potansiyeli ile önemli katkı sağlayan ve Muz’un Başkenti olarak anılan Anamur’un İl olmasını çevre ilçeler ile birlikte tatilciler de istiyor.

Karamanoğulları ve Osmanlılar’ın önemli liman şehri olan ve Kıbrıs Barış Harekatı’nda ise lojistik üst olarak kullanılan Anamur, KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı muharebe dönemi öncesinde ağırlamış, ilçdeki radyo istasyonu ile de harekata katkı sağlamasıyla biliniyor.

Son iki yılda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın desteği ile alt yapı ve üst yapısı yenilenen modern bir kent havasına bürünen Anamur, Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin önemli projelereeri de hayata geçirmesiyle gelişimini sürdürüyor. Sineması, parkları, sosyal alanları, meydanların yanı sıra yolların yapımı, Kıbrıs’a su verecek Alaköprü barajının yapımı ile gündeme gelen Anamur, Gazipaşa hava limanına yakınlığı, yeni hastane inşaatının tamamlanması, liman projesinin hayata geçirilmesi, gibi yatırımlar ile il olabilecek kapasiteye ulaşacak.

Anamur’un il olması için internet üzerinden kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlar; http://imza.la/anamur-il-olsun linkine tıklayarak imza verebilecek.9-agustos-20161014

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: Akine’ye ve Akinelilere yakışan güzel bir proje. Önder olan,...
  • Şeref Koz: Güzel bir düğündü. Sönmez ve Kasapoğlu ailelerini kutluyorum,...
  • Nevzat Dağlı: Sayın Ferat Aktan ve Aydıncık halkını kutluyorum. Denizlerimiz...
  • Şeref Koz: Memleketi çiftlikleri gibi kullananlara sonsuza kadar karşı...
  • Şeref Koz: Bazı kişiler belirli bir aidiyet duygusuyla bulundukları kurumla...
  • Vatandaş: Zararlı olan bir faaliyete tepki göstermek her bireyin hakkı...
  • Şeref Koz: Yasaklar yalnızca muhalefete geçerli olursa hiçbir önemi kalmaz.
  • Karagoz Anamur: Olmuyor böyle,Bizi neden beklemiyorsunuz kardesim
  • Vatandaş: Sayın Mustafa Kızıl ve çalışma arkadaşı Bayram Şahin ile ilgili şu...
  • Şeref Koz: Türkiye’nin CHP’ye CHP’ninde elini taşın altına...