GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Demokrasi şehitleri anıldı

28 Temmuz 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

28-temmuz-2016009Anamur Belediyesi, demokrasi şehitleri için Kur’an okuttu.

Belediye Hizmet binası önünde gerçekleşen programa, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar, gaziler ve şehit aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an okunması ve dua edilmesinin ardından vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Mehmet Türe, Darbe teşebbüsü karşısında Türk Milleti’nin tek vücut olarak FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain saldırıları bastırdığını belirterek, “Gözü dönmüş hainler Türk Milleti’nin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, Emniyet Müdürlüklerine, Polis Özel harekât birliklerine, kısacası devletin önemli kurumlarına ve çağlar açıp çağlar kapatan şanlı Türk Milleti’ne, masum sivil halka saldırmıştır.

Milli iradeyi hiçe sayan bu gözü dönmüş Demokrasi düşmanları ne yazık ki masum vatandaşlarımızı, emniyet güçlerimizi ve askerlerimizi katletmiştir. Ülkemizde gerçekleşen bu terör saldırısı, darbe girişimi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne gönülden bağlı, Demokrasiye inanmış, vatanı ve bayrağı uğrunda canından dahi geçebilecek kadar kendinden emin olan her ferdimizi derinden üzmüştür. Anamur Belediyesi olarak bu hain teşebbüse kalkışan fetö terör örgütünü ve arkasındaki güçleri şiddetle kınıyoruz” dedi.

Tarihte de benzer acıları yaşayan Türk Milleti’nin hain kalkışma girişimi sonrası farklı siyasi görüş, inanç, din ya da kültürel kimlik gözetmeksizin tek vücut olduğunu vurgulayan Türe, “Ortak vatan paydasında buluşan milletimizin demokrasi, vatan ve millet konusundaki kararlılığını bu millete düşmanlık güden herkes iyi anlamalıdır” diye konuştu.

İdam cezası düzenlemesinin de bir an önce yapılması ve teröristler ile vatan hainlerine uygulanmasını beklediklerini ifade eden Türe, “Başta demokrasi şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi bir kez daha anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. İlçemizdeki tüm yetkililerin huzur, barış, birlik ve beraberliğimiz için hassas olmalarını rica ediyoruz. Allah vatanımızın bütünlüğünü milletimizin birliğini bozmasın” şeklinde konuştu.

Türe konuşmasının sonunda, hizmet konusunda hiçbir ayrım yapmadıklarını ve bundan sonra da belediyenin imkanları ölçüsünde siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının programlarına destek vermeye devam edeceklerini kaydetti.

Başkan Türe’nin konuşmasının ardından kalabalık, ellerindeki bayrakları sallayarak Türkiyem türküsünü hep birlikte söyledi.28-temmuz-201601028-temmuz-201600828-temmuz-201600728-temmuz-201601128-temmuz-2016012

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: Ruhu şad olsun. Güngör Ailesi’nin acılarını yürekten...
  • senol: 05432717426
  • senol: arif bey bu numaradan ulaşırsanız yardımcı oolurum
  • Gürdal Sümer: Bir doğal afet sonunda örtü altı üretim yapan üreticiler...
  • Şeref Koz: Zarar gören bütün üreticilerimize geçmiş olsun. Kelime oyunlarına...
  • vatandaş: Sayın Başkan Güleç-Ovabaşı köylerine otobüs seferlerinin...
  • SERAP ÇİLİNGİROĞLU: Harika bir ablasın, seni seviyorum.
  • Melike: Servet ayhan denecek eczacinin numarasını bilen varmi
  • Rambo: Bulent ustegmen Degerli kamutanim yillar sonra sizi gormek ne guzel...
  • Rambo: Degerli kamutanim yillar sonra sizi gormek ne guzel adam gibi adam...