GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Türe, görevine döndü

22 Temmuz 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

22-temmuz-201655565001Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili ofisinde ve evinde arama yapılan ve adliyede ifade veren Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, sabah saatlerinde serbest bırakıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye destek veren çok sayıda vatandaş, geceyi Adliye Sarayı ve Belediye Binası önünde geçirdi. Sabaha karşı serbest bırakılan Başkan Türe adliye çıkışında “Allah Doğrunun yanındadır” dedi.

Türe, belediye salonunda ailesi ve yakınlarıyla birlikte partililerin, belediye çalışanlarının ve vatandaşların geçmiş olsun dileklerini kabul ederek, teşekkür etti.

Salonu dolduranlara süreci anlatan Türe, şunları söyledi:

“Muhtemelen Anamur’dan 4-5 kişi önce aslı astarı olmayan, iftira dolu, baktığınızda açıkça anlaşılabilecek bir haberi basın kanalıyla yazdırıyorlar. O basında çıktıktan sonra da gidip savcılığa şikayette bulunuyorlar. Burada kimseyi suçlamak niyetinde değiliz. İnşallah adalet tecelli edecektir. Bu şikayetin yapılmasından sonra Cumhuriyet Başsavcılığımız bir araştırma başlatıyor. Biz Ören’de asflat çalışmasının başındayken buradan haber geldi. Emniyetin arama yapmak için belediyeye geldiği söylendi. “Beni beklemeyin girsinler. Polislerimize kolaylık gösterin” dedim. Ben geldiğimde arama bitmek üzereydi. Arama kararını gösterdiler bakmaya gerek duymadım. Çünkü ben Türkiye Cumhuriyeti’nin hakimine, savcısına, kolluğuna güvenen bir insanım. Devletime güveniyorum. Eşlik edip herşeyi kayıt altına aldık.

ADLİYE OBJEKTİF DAVRANDI

Sonra eve geçtik. A’den Z’ye arama yapıldı. Yardımcı olduk. Tutanaklar tutuldu, imzalar atıldı ve sizlerin eşliğinde Adliye’ye geçtik. Adliyede ifademizi verdik ve benim son 4-5 günde görüştüğüm kişilerden oluşan 25-30 kişilik bir grup tanık da ifade verdi ve görevimize döndük.

Hukuk sistemine, asker ve polise güvenin azaldığı bir dönemde adliyedeki yetkililer objektif bir şekilde işlem yaptılar. Emniyet teşkilatımıza, hukuk sisteminin çökmediğini gösteren hakim ve savcılarımıza teşekkür ediyorum.

Sizinle birlikte çağırmadan koşarak gelip bana eşlik eden avukatlarım Duygu Hanım, Deniz Bey, Selahattin Bey, İsmail Bey ve Tahsin Bey’e teşekkür ediyorum.

Çok rahatız. Gocunacağımız hiçbirşey yok, dimdik ayaktayız. Allah’tan başka kimseden kormuyoruz. Geçmişimiz de bugünümüz de ortada. İstedikleri zaman gene ifade verebileceğimizi söyledik.

En büyük teşekkürü sizlere ediyorum. Sevildiğimi, güvenildiğimi biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Kalabalığa baktığımda ara sıra kalbini kırdığım arkadaşlar da buradaydı. Gerçekten çok mutlu oldum. Müthiş destek gördüm. Demekki biz doğru yoldayız. Allah kimseyi doğru yoldan sapıtmasın.

Sizden ricam başkalarına benzemeyeceğiz. Bizim vurdu kırdıyla, ahlaksızlıkla, sosyal medyada yerde sürünen ifadelerle işimiz yok. Kimseye kötü söz söylemeyiniz. Paylaşmak istiyorsanız, şunu paylaşalım: ‘Allah doğrunun yanındadır.’

FETÖ’YÜ KINADI

FETÖ ile ilgili olarak daha önce defalarca açıklama yaptım ancak bir kez daha yapma ihtiyacı hissediyorum. 24 yıl onurla gururla taşıdığım şerefli silahlı kuvvetler üniforması altında devletimin polisine, masum vatandaşımıza ve ekmeğini yediğimiz Türkiye Cumhuriyetinin kurumlarına, polis harekatımıza, emniyet müdürlüğüne, meclisimize kurşun atan, bomba atan, tarayan, eylem yapan üniformalı çetecileri lanetle kınıyorum. Suçsuz günahsız, emir altındaki 20 yaşındaki Mehmetçiğin ayıklanarak geri kalanların en ağır şekilde cezalandırılmasını bekliyoruz. O helikopterleri, uçakları kullananların nasıl kurşun atabildiğini anlayamıyorum. Allah onları kahretsin.

İDAM CEZASINI İSTİYORUM

3 aylık olağanüstü hal ilan edildi. Dürüst vatandaşın bundan gocunmasına gerek yok. Ülkemizin bir an önce huzura kavuşmasını diliyorum. Terör operasyonlarının aksamadan yürütülmesini bekliyorum. İdam cezasının da getirilmesini istiyorum.

Beni yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Dostlarımıza güven verdiniz, düşmanı sevindirmediniz. Güveninizi ve sevginiz boşa çıkartmayacağız. Hiç hırçınlaşmayacağız, rehavete kapılmayacağız, işlerimize sarılacağız. Sokak dedikodularına bakmayacağız.

Erdal başkandan Allah razı olsun. Beraber görev yaptığmız süre içerisinde Anamur’da tarihin en büyük oyunu aldık. Omuz omuza vererek çalıştık. Halka çalışırken de teşkilatı ihmal etmedik. Yeni parti binamızı bitireceğiz. Biz ondan razıydık. Kendisine yaptığı hizmetler için teşekkür ederiz.”

ERDAL BULUT VEDA ETTİ

MHP İlçe Başkanlığı görevinden alınan Erdal Bulut da değişimcilik düşüncesi ve Başkan Türe’ye verdiği destekten dolayı Genel Merkez tarafından görevden alındıklarını belirterek, “Anamur halkıyla beraber hareket ettiğimiz için zerre kadar üzüntü içerisinde değiliz. Biz Türk milliyetçileri, ülkücüleri olarak sizlerden hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Partimize ve Başkan Türe’ye desteğinizi devam ettirmenizi istiyorum” diye konuştu.22-temmuz-20165556500222-temmuz-20165556500322-temmuz-201655565004

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Ergun Nuhut: Şu an saat 03.45. 11 Mayis 2022… Yazıyı büyük bir keyifle...
  • m.keskinaslan: çok güzel ,devamı gelir insaallah.
  • Halil Ünal: Gürdal hocam, kalemine, eline ve emeğine sağlık.Ne kadar güzel...
  • Ayşe Derya Seymen: Muhteşem bir yazı.. Kalemine yüreğine sağlık babacığım.. O...
  • Adil Demir: Gürdal Abi, akıcı ve güzel bir yazı,zevkle okudum.Anamur yayla...
  • HAYDAR SUMER: Babacım Göktan mahallesini ve cevresini Yaşar Kemalin Ince...
  • Şeref Koz: Yöremiz, ülkemiz ve geleceğimiz için önemli bir gündemdi....
  • Şeref Koz: Onur Özel Apartmanı sakinlerini duyarlılıkları dan dolayı...
  • Gürdal Sümer: Ulusal bayramlarımız sadece resmi protokolun kontrolünde ve...
  • Şeref Koz: Buradan geçerken hep strese kalıyorum. Bu kadar uzun süre kalması...