GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Türe: ‘Reklam izler gibi şehit haberleri izliyoruz’

22 Mayıs 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

22-mayis-2016-017Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, son aylarda artan terör olaylarına dikkat çekerek, “Reklam filmi gibi şehit haberleri izliyoruz” dedi.

Anamur Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 3. Gençlik Şöleni?nde bir konuşma yapan Türe, terör operasyonlarında her gün şehit verilmesine tepki gösterdi.

Daha önce bir yılda verilen şehitlerin bu günlerde bir günde verildiğini ifade eden Türe, “Film izler gibi şehit haberi izliyoruz. Adeta bu ortama alıştırılıyoruz” dedi.

Ülkenin bu günkü durumunun, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919′da Samsun’a çıktığı günden farkının olmadığını savunan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe şöyle devam etti:

“O zamanlar ülkemizin bölünüp parçalanmak istendiği gibi, bugünde aynı ruh devam ediyor. Karşımızdaki ruh; haçlı ruhu. Hiç değişmedi. Bugün değişen tek şey; taktiklerdir. Zihniyet aynıdır. Ülkemizin doğusu ve güneydoğusunda sözde bir Kürdistan kurulmak istenmektedir. Ama aslında bunun altında Büyük İsrail Projesi’nin yattığını biliyoruz. 3 yıl önce yaptığım bir konuşmada ‘Teröristle masaya oturulmaz. Teröriste güvenilmez, teröriste yaşam alanı bırakılmaz. Bakmayın bugün durgun olduğuna. İnşallah ben yanılırım ama gün gelecek bir yılda verdiğimiz şehidi bir günde vereceğiz’ demiştim. Yanılmadım. Eskiden bir yılda verdiğimiz şehitleri şimdi bir günde verir olduk. Halkımız buna alıştırıldı. Artık bir reklam filmi gibi şehit cenazelerini izliyoruz.”

Gençlik şöleni, Anamur Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik merkezi bünyesinde belediye konservatuarı ve belediye spor akademisi kursiyerlerinden oluşan grupların gösterileri ile sürdü.

Anamur Belediyesi ve Alanya Belediyesi mehteran takımları birlikte konser verdiği etkinlikte, bine yakın kursiyeri bulunan kültür sanat ve gençlik merkezi tarafından hazırlanan çeşitli gösteriler ve müzik dinletileri sunuldu.

Başkan Türe ve protokol alanda bulunan stantları ziyaret ederken tenis ve satranç turnuvalarını izledi. Tam bir şenlik havasında geçen etkinlikte tamamı gönüllülerden oluşan Anamur Belediyesi Türk Halk Müziği korosu bir birinden güzel eserlerle izleyicileri büyüledi.

Saat 17.00?de başlayan şölen kapsamında alanı dolduran vatandaşlara pilav ikramı yapıldı.22-mayis-2016-01822-mayis-2016-00322-mayis-2016-00422-mayis-2016-00622-mayis-2016-007

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Adem seymen: Sayın kayınbabam, herzamanki gibi çok anlamlı ve akıcı...
  • Adil Demir: Hocam sinema geçmişini çok güzel güzel yorumlamışsınız.K...
  • Burcu Sümer: Eline yüreğine sağlık baba.Bir sinema tutkunu olarak zevkle...
  • Ayşe Derya Seymen: Babacığım yine mükemmel bir yazı olmuş.. ELİNE, KALEMİNE,...
  • Ergun Nuhut: Şu an saat 03.45. 11 Mayis 2022… Yazıyı büyük bir keyifle...
  • m.keskinaslan: çok güzel ,devamı gelir insaallah.
  • Halil Ünal: Gürdal hocam, kalemine, eline ve emeğine sağlık.Ne kadar güzel...
  • Ayşe Derya Seymen: Muhteşem bir yazı.. Kalemine yüreğine sağlık babacığım.. O...
  • Adil Demir: Gürdal Abi, akıcı ve güzel bir yazı,zevkle okudum.Anamur yayla...
  • HAYDAR SUMER: Babacım Göktan mahallesini ve cevresini Yaşar Kemalin Ince...