Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur?da 1 Mayıs kutlaması

01 Mayıs 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur’da 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla Eğitim-Sen, Eğitim-İş, SES, BES, ADD, CHP, ÖDP, CHP Gençlik Kolları ve Akine Köylüleri Derneği’nin oluşturduğu Emek ve Demokrasi Platformu, kutlama programı düzenledi.

Otogar civarında toplanan vatandaşlar Cumhuriyet meydanına kadar yürüyüş yaptı. Meydanda polis geniş güvenlik önlemleri alırken, kutlamaya katılmak isteyenler üst araması yapılarak alana alındı.

Eğitim İş Anamur Temsilcisi Uğur İnan, programda yaptığı konuşmada, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik ile ilgili sözlerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerleriyle çatıştığını belirterek, “TBMM Başkanı İsmail Kahraman TBMM’nin varlık nedenini yok saymaktadır. Beyanı, çok açıkça bir şeriat isteğidir. Bir 31 Mart çağrısıdır. Bu durum asla kabul edilemez. Kendisi istifa etmelidir” dedi.

Kıdem tazminatının kaldırılması çalışmaları, taşeronluğun, güvencesiz, kuralsız ve esnek çalışmanın yaygınlaştırılması, grevlerin yasaklanması ve ülkenin ucuz iş gücü pazarına dönüştürülmesinin emekçilerin en can yakısı sorunları olarak görüldüğünü belirten İnan, “Bizler sadece devlet memurlarının değil, ülkedeki bütün çalışanların güvenceli, kadrolu ve insanca yaşayabilecekleri bir ücret seviyesinde çalışmalarını savunmaktayız” diye konuştu.

Eğitim Sen Anamur Temsilciliği yönetim kurulu üyesi Çiler Apaydın da “Kamu emekçileri olarak birlik mücadele ve dayanışma günümüzde, demokrasi, eşitlik, adalet, barış ve kardeşlik için emeğin saflarındayız. Bugün sömürüye, faşizme karşı emek, eşitlik ve özgürlük için alanlardayız” dedi.

Konuşmaların ardından kutlamaya katılanlar müzik eşliğinde halay çekti. Program bitiminde kalabalık olaysız şekilde dağıldı.

haberl006haberl0033haberl004haberl005haberl008haberl009haberl007haberl010haberl011haberl012haberl013haberl014haberl0022haberl0013haberl0015

Yapılan Yorumlar:1 Adet

 1. Şeref Koz Yorumu:

  Tehlikenin farkında olanlar, uğursuzluklara “dur.” demek isteyenler,endişeleri umuda çevirmek isteyenler alandaydı. Balkonda ilgiyle izleyenlerin coşkuları da yerindeydi.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Arif Kanyilmaz: selam turkiyem bu kuzu gobegi mantarini yetistiren veya...
 • Şeref Koz: Tehlikenin farkında olanlar, uğursuzluklara “dur.R...
 • Şeref Koz: ADD’nin hazırlığı , AKineliler’in konukseverliği ve...
 • Şeref Koz: Mekanı cennet olsun ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum....
 • Gökçin Yalçın: Sevgili öğretmenim ne güzel anlatmışsınız. Şeref Koz hocamız...
 • Şeref Koz: Diline sağlık sevgili öğretmenim. Çok güzel anlatmışsınız. Ne...
 • Şeref Koz: Nasıl bir medeniyet anlayışı var, medeniyetten ne bekliyor acaba?...
 • Gokcin Yalçın: Güzel bir girişim. Güzel bir hizmet. Sonunda gerçekleşiyor....
 • Ahmet Yılmaz: Anamur ilçesine böyle bir huzur evi şarttır ve önemli bir...
 • abdulllah aydın: Emeği geçenlere teşekkür eder,ilçemize hayırlı olsun derim.