EĞİTİM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anadolu Lisesi?nin YGS başarısı

30 Mart 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

67674drr7lpf012Anamur Anadolu Lisesi?nde öğrenim gören 3 son sınıf öğrencisi YGS’de Anamur birincisi oldu.

Son sınıf öğrencilerinden Ekin Deniz Öztürk, Arzu Sel ve Eyüp Can Yalçın YGS birinciliğini paylaştılar. Mezun öğrencilerden Ümmü Gülsüm Yıldız da mezun öğrenciler arasında Anamur birinciliği elde etti.

Okul Müdürü Selahattin Uzan, başarının tesadüf olmadığını, bekledikleri bir başarı olduğunu belirterek, ?Başarı büyük bir emek ve birikim sonucunda elde edildi. YGS çalışmalarımızı bir yıl önceden başlattık. 1 Eylülde okulumuzda kurslara başlandı. Başarıda her zaman kurumsallık ön planda oldu? dedi.

Çalışma sürecini bir daire olarak düşündüklerini ifade eden Uzan, ?Öğrencilerimiz o dairenin merkezinde, öğretmenler, veliler ve yöneticilerise dairenin etrafında bulunarak güzel bir birliktelik ve çalışma sistemi oluşturdular. Öğrencilerimize hedeflerine ve hayallerine ulaşabilmeleri noktasında okulumuzu tercih ettikleri için,  öğretmenlerimize büyük fedakarlıkları için, yönetici arkadaşlarımıza gayretleri için, okul aile birliğimize destekleri için, velilerimize ise bize güvendikleri içim teşekkür ederiz? diye konuştu.

YGS sonuçlarına göre, Anamur?daki tüm liseler arasında Ekin Deniz Öztürk, YGS1, YGS4?te birinci, YGS2, YGS3, YGS5 ve YGS6?da ise ikinci oldu. Arzu Sel, YGS2?de birinci, YGS1?de ikinci, YGS5 ve YGS6?da üçüncü oldu. Eyüp Can Yalçın ise YGS3, YGS5 ve YGS6?da birinci, YGS4?te ikinci YGS1 ve YGS2?de üçüncü oldu. Ümmü Gülsüm Yıldız ise mezunlar arasında YGS1 ve YGS2?de birinci oldu.67674drr7lpf013

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar