GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

TKDK Ipard 2?yi anlattı

06 Mart 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

xxylpaaprrlpf007Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mersin İl Koordinatörlüğü uzmanları Anamur?da bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Belediyede düzenlenen toplantıda, TKDK Mersin İl Koordinatörlüğü uzmanları Ercüment Turgut ve Bahadır Arslankurt, Avrupa Birliği Ipard 2 Hibe Programı hakkında bilgilendirme yaptılar.

Slayt eşliğinde sunum yapan Arslankurt, sona eren Ipard 1 Programı kapsamında 10 bin 680 sözleşme yapıldığını ve 50 bin kişiye istihdam sağlandığını belirterek, 2014-2020 arasında yürütülecek Ipard 2 Programı kapsamında 801?i AB, 244?ü Türkiye olmak  üzere toplan 1 milyar 45 milyon Euro hibe verileceğini söyledi.

Arslankurt, desteklenecek sektörler hakkında şu bilgileri verdi:

?Tarısmal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar başlığı altında süt, kırmızı et, kanatlı eti ve yumurta üreten işletmeler, Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar başlığı altında süt ve süt ürünleri işleme, kırmızı et ve et ürünleri işleme, kanatlı et işleme, kesimhane, parçalama tesisleri, su ürünleri işleme ve meyve sebze işleme paketleme tesisleri, Kırsal Alanda Kamu Altyapı Yatırımları başlığı altında kurumlar için yenilenebilir enerji projeleri ile Çiftlik Faaliyetleri Çeşitlendirme ve İş Geliştirme başlığı altında bitksel üretim işletme ve pazarlama, arıcılık üretim işleme ve pazarlama, el sanatları işletmeleri, kırsal turizm faaliyetleri, su ürünleri yetiştiriciliği, makine parkları ve yenilenebilir enerji projelerine hibe desteği verilecek. Hangi başlık altında yapıldığına ve büyüklüğüne göre uygun harcama miktarı 5 bin ile 1 milyon 500 bin Euro arasında değişen projelere, başvuru koşullarına göre değişen yüzde 50 ile yüzde 70 arasında hibe desteği verilecek.?

Arslan, proje yapmak isteyenlerin www.tkdk.gov.tr?den yada 444 8535 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi edinebileceğini kaydetti. Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.xxylpaaprrlpf008

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Şeref Koz: Yöremiz, ülkemiz ve geleceğimiz için önemli bir gündemdi....
  • Şeref Koz: Onur Özel Apartmanı sakinlerini duyarlılıkları dan dolayı...
  • Gürdal Sümer: Ulusal bayramlarımız sadece resmi protokolun kontrolünde ve...
  • Şeref Koz: Buradan geçerken hep strese kalıyorum. Bu kadar uzun süre kalması...
  • abdulllah aydın: Sağlam bir ATATÜRK cü olduğuna ,nandığım Sayın Başkan:...
  • abdulllah aydın: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Diyorki:”Cahal et...
  • abdulllah aydın: Yeni seçilen başkan ve üyelere başarılar dilerim.İhrac...
  • Gökçin Yalçın: Başarılar diliyorum.
  • hüseyin kocoglu: meraba arkadaslar kuzu göbegi alıyoruz ve toplatıyoruz...
  • Şeref Koz: Yaşlıya, hastaya, düşküne sağlıklı bakabilmek için oğlu, kızı...