GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Muz hırsızlığı şüphelileri tutuklandı

19 Şubat 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

gfa25ylpf006Anamur’da son iki aydır devam eden seralardan muz hırsızlıkları ile ilgili olarak Anamur İlçe Jandarma Komutanlığının kurduğu özel ekibin yaptığı teknik ve istihbari çalışmalar sonucunda Anamur ve Bozyazı?da seralarda hırsızlık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, son bir hafta içerisinde Anamur ve Bozyazı’daki 6 serada muz hırsızlığı meydana geldi. Sera sahiplerinin şikayeti üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran Anamur İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı özel ekip, şüphelilerin plastik örtüleri yırtarak girdikleri her seradan muz dalları keserek bir otomobille muz sarartma tesislerine taşıdıklarını ve kendi seralarından kesmiş gibi sattıklarını tespit etti.

Anamur İlçe Jandarma Komutanlığınca kurulan özel ekibin Anamur İskele Mahallesi?nde yaptığı operasyonda S.O. (20) ve H.U. (19) suçta kullanılan araç ve suç eşyaları ile birlikte yakalandı. Jandarma?daki İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklanarak Malaklar Cezaevine gönderildi. Şüphelilerin çok sayıda seradan çok miktarda muz çalarak sarartma tesislerine sattığı belirlendi.

Operasyondan duydukları memnuniyeti dile getiren üreticiler ise hırsızlığa karşı seralarında nöbet tutmaya başladıklarını belirterek, artık rahat bir nefes aldıklarını dile getirdiler.

Bu arada Jandarma ise şüpheli durumları derhal bildirmeleri yönünde vatandaşları uyarmaya ve bilgilendirmeye devam ediyor.gfa25ylpf003gfa25ylpf004gfa25ylpf005

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar