GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Belediye korosu, Alanya?da konser verdi

11 Ocak 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

lmlmdddn32f2001Anamur Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Alanya’da konser verdi. ‘Anamur’dan Esintiler’ adlı programda birçok yöreden farklı eserler seslendirildi.

Alanya Belediyesi’nin katkıları ile Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur MHP İlçe Başkanı Erdal Bulut, eski MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, MHP Antalya Milletvekili Adayı Cafer Uyar, MHP Alanya İlçe Başkan Vekili Mehmet Duran Atalay, Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, Alanya ve Anamur MHP meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı

Program başlamadan Alanya Belediyesi Kültür Merkezi Önünde kokteyl düzenlendi. Kokteylde vatandaşlara muz, çilek, samsıra ikramının yanı sıra Anamur’u tanıtan çeşitli argümanlar dağıtıldı. Anamur Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğüne Bağlı Halk Oyunları Gösterimi İle Anamur Kültürünü Alanya’ya taşındı.

Tamamı çeşitli mesleklerden ve gönüllülerden oluşan elli kişilik koronun şefliğini Anamur Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi Müzik ve Halk Oyunları Sorumlusu Hakan Uysal yaptı. Yaklaşık üç saat süren konsere Alanya’da yaşayan Anamurlular ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Birçok yöreye ait eserlerin seslendirildiği konserin ardından bir konuşma yapan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, ?Kadim dostum Alanya Belediye Başkanım Adem Murat Yücel beye verdiği desteklerden ötürü çok teşekkürlerimizi sunuyorum ve böyle bir organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan Alanyalı ve Anamurlu hemşerilerime ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyorum? dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Türe, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e plaket takdim etti. Türk Halk Müziği Korosunu beğenerek dinlediklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ”Anamur Belediyesi komşu belediyemiz ve fırsat buldukça bu tür etkinlikler ile bir araya geliyoruz. Alanya’da yaşayan Anamurlu vatandaşlarımıza da geceye gösterdikleri yoğun ilgiden ötürü teşekkür ederim” dedi.lmlmdddn32f2003lmlmdddn32f2002

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Aziz Saydam: Hayırlı olsun, inşallah partimizi en iyi şekilde temsil edip...
  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Tebrikler
  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın