Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur Hali?nin yıkım kararı uzatıldı

07 Ocak 2016

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

ioiio478grrddn32f2007Anamur Sebze ve Meyve Hali?nin yıkılması işlemi Belediye Meclisi kararıyla bir yıl uzatıldı. Anamur Belediye Meclisi?nin Ocak ayı toplantısında gündeme gelen maddeye göre, hal dükkanlarının yıkımına dair 1 Aralık 2011 yılında 197 sayılı meclis kararı alındı. Ancak 6360 sayılı yasa gereğince yeni hal tesislerinin ihalesi, ruhsatlandırılması, işyeri teslimi ve inşaat imalat aşamasında beklenmedik aksamalar yaşandı. 5 Mart 2013 yılında 54 sayılı meclis kararıyla verilen süre içerisinde de yıkım yapılamadı.

Belediye Başkanı Mehmet Türe, Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yeni hal yeri için çalışma yaptıklarını belirterek, yeni hal kompleksinin Malaklar mahallesi ya da Güleç mahallesine yapılmasını planladıklarını söyledi.

Türe, mevcut hal dükkanlarındaki esnafların mağdur olmaması için yıkım kararının bir yıl daha uzatılması gerektiğini kaydetti.

Ardından yapılan oylamada, yıkım kararı oy çokluğu ile bir yıl uzatıldı.

DENETİM KOMİSYONU BELİRLENDİ

Mecliste Denetim Komisyonu seçimi de yapıldı. Komisyona Ayhan Yıldız, Ali Rıza Bulut, Ahmet Karan, Cenk Ateş ve Bora Güven seçildi.ioiio478grrddn32f2006

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar