Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Şalgam suyuna patent aldı

22 Mayıs 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Şalgamcı Zeynel, Organik olarak üretip patentini aldığı şalgam suyunun  tanıtımını yaptı

Şalgamcı Zeynel Abidin Kara, bitkiler üzerine yaptığı araştırmalar sonucu ürettiği Organik Şalgam Suyunu Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı.

Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk?ün de katıldığı toplantıda konuşan Şalgamcı Zeynel Abidin Kara, ?Üretmiş olduğum organik şalgamın patentini aldım ve patent raporunda organik şalgamın insan vücudundaki zararlı toksinleri hızla bertaraf ederek bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve bağışıklık sisteminden kaynaklanan tüm rahatsızlıkların tedavisinde etkili olduğu yazmaktadır. Raporda yine, organik şalgam suyunun kimyasal katkı içermeyen, herkesin rahatlıkla içebileceği sağlıklı ve doğal bir içecek olduğu ifadesi yer almaktadır. Uyguladığımız teknik ile hiçbir kimyasal madde ve katkı kullanmadan, siyah havuç, temiz içme suyu, yemeklik tuz kullanarak, mayalanmayı sadece doğal nohut ve bulgur unu ile gerçekleştirerek, uygun sürede, uygun sıcaklıkta doğal şalgam suyunu üretiyorum. Bu nedenle üretim tekniğimiz ile şalgam suyu elde edilmesi, tüketiciler açısından, sağlıklı, doğal ve lezzetli bir içeceğin gıda sektörüne kazandırılması açısından da önem taşımaktadır? dedi.

Toplantıda söz alan Anamur İlçe Kaymakamı organik şalgam için yapılan çalışmanın önemli olduğunu belirterek, ?Zeynel Bey bitkiler üzerine yaptığı araştırmalarla ilçemizde ciddi sonuçlar alan bir arkadaşımız. Ürettiği Organik Şalgamın patentini aldı ve sağlığa faydalı olduğunu belgeledi. Zeynel Bey, bilimsel raporlara dayanarak bu işleri yapıyor, bitkiler üzerine çalışmalarına devam edecek, bize de kendisine her zaman destek olmak düşüyor? diye konuştu.

Düzenlenen toplantıya Anamur İlçe Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur İlçe Tarım Müdürü Niyazi Sarıoğlu, Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Sezai Şimşek, Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, Anamur Yaşlıları Koruma ve Huzur evi Yaptırma Derneği Başkanı Tuğrul Ayhan katıldı.

haber00618haber00520haber00235haber00140

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin