Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Tour Of Mersin Anamur’dan başladı.

09 Nisan 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından ?Tour Of Mersin? adıyla düzenlenen Mersin Uluslararası Bisiklet Turu’nun ilk etabı Anamur’dan başladı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Ören mahallesinde düzenlenen başlangıç töreninde yaptığı konuşmada, 10 ülkenin 13 takımla katılacağı turda, 125 sporcunun mücadele edeceğini söyledi.

Müftüoğlu, geçmişte Cumhurbaşkanlığı Akdeniz Bisiklet Turu adıyla düzenlenen yarışmanın bu yıl ikincisini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Buradan alınacak puanlar, sonuçlarla olimpiyata gidecek sporcuların kaderi belli olacak” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da bir taraftan Mersin turizmi için tanıtım yaparken, diğer taraftan da spor kenti yapma gayreti içinde olduklarını vurguladı.

Kocamaz, bisiklet turunun ardından uluslararası tenis turnuvası, plaj voleybolu turnuvası, Avrupa atletizm şampiyonası ve tam maratonun da Mersin’de yapılacağını kaydetti.

konuşmaların ardından Müftüoğlu, Kocamaz ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, yarışın startını verdi.

Sporcular, Akdeniz Sahil Yolundan Bozyazı ilçesine ulaştıktan sonra tekrar Anamur’a döndü. Şehir merkezindeki Anamur Kapısından geçen sporcular, burada vatandaşlardan yoğun destek aldı. Start noktasından yeniden geçen sporcular etabın sona ereceği Gülnar Yanışlı’ya doğru pedal çevirmeye devam etti.

haber00112haber0063haber0073haber0082haber0092haber0101haber0036haber0029haber0045haber0055

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar