GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur’da okuma-yazma seferberliği

01 Ekim 2009

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur?da diploması olmayan vatandaşlara Ana-Kız Okuldayız Kampanyası kapsamında Okuma-Yazma Kursu açılabilmesi için çalışma başlatıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Anamur Halk Eğitimi Merkezi?nde muhtarlar ve okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen çalışma toplantısında, orta yaş üzeri bazı vatandaşların çeşitli nedenlerle okula gidemediğini veya okulu bıraktığını belirterek, ?Kurslara katılımı sağlayarak okur-yazar olmayan vatandaşımızın kalmamasını hedefliyoruz? dedi.
Dağıstan, Anamur Sağlık Grup Başkanlığı işbirliğiyle yaptıkları bir çalışma ile ilçe genelinde okula gitmeyen veya okulunu bitiremeyen 1950 ve daha sonra doğan yaklaşık 850 kişiyi tespit ettiklerini ifade ederek, ?Okul müdürlerimiz ve muhtarlarımızla oluşturduğumuz komitelere bu vatandaşlarımıza ait bilgilerin bulunduğu listeleri dağıtarak kurslara katılmalarını sağlayacağız? diye konuştu.
Anamur Halk Eğitimi Müdürü Ali Ceren de Okuma-Yazma Kursları?nın açılabilmesi için kişi sayısı sınırlaması bulunmadığını belirterek, ?Bir kişi talep etse bile kurs açabileceğiz. Binamızın yanı sıra bütün mahalle ve köylerde kurs açabiliriz? dedi.
Ceren, okuma yazma bilen ancak diploması bulunmayan vatandaşlar için her ayın son Çarşamba günü Halk Eğitimi Merkezi binasında Okuma Yazma Seviye Tespit Sınavı yaptıklarını ifade ederek, ?Bir saatlik sınavın ardından başarılı olan vatandaşlarımıza 1. derece veya 2. derece Okur Yazarlık Belgesi veriyoruz? diye konuştu.rek003
rek004

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. ortakduyu Yorumu:

    ekenomik nedenler bahane gösterilerek devletin temel görevi olan eğitimde fırsat eşitliği yok sayımıştır.Dünyanın en ücra köşesinde de olsa bir köye gidildiğinde türk bayrağını daima dalgalandıran bir okulu,bu ülkenin vazgeçilmezi olan cumhuriyetin ilkelerini öğreten bir öğretmeni devletin temsilcisi olarak bulurduk.O köyün aydınlığa açılan bir penceresiydi okullar.Bu gün o okullara gidip baktığınızda köhnemiş, yıkılmaya yüz tutmuş duvarlarını görürsünüz.Köhnemiş duvarlarda:Bu gün daha çok ihtiyacımız olan ve geleceğimize ışık tutan Ulu Önder Atatürkün vecizeleri dim dik ayakta durmaktadır.Yeni eğitim öğretim yılı tüm ulusumuza hayırlı olsun

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar