Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

34 yıllık hasret bitti

01 Mart 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediye 34 yıldır eksikliği hissedilen sinema salonunu açtı.

Anamur’un Ören Mahallesi TOKİ konutlarının hemen yanına daha önce kültür merkezi olarak yapılan, ancak tamamlanmayan ve atıl kalan merkez, Anamur Belediyesinin 3 aylık bir çalışmasıyla 105 koltuk kapasiteli bir salon haline getirilerek hizmete açıldı.

Salonun açılışında bir konuşma yapan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur’a Belediye başkanı olduğumdan itibaren her çocuk her genç her öğretmen ne zaman sinema açacaksın diye soruyorlardı. 34 yıldır sinema olmayan ilçemizde hiç sinemaya gitmemiş insan sayısının epeyce fazla  olduğunu tahmin ediyorum. Bu 105 koltuklu salonu açarak 34 yıllık özlemi gidermiş olacağız” diye konuştu. Türe, daha önce Ören Belde Belediye Başkanı olan Hüseyin Ülkü’ye bu kültür merkezini Anamur’ kazandırdığı için teşekkür ederek plaket verdi. Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk yaptığı konuşmada; sinema açılışının Anamur için bir kazanım olduğunu belirterek, “Anamur’un coğrafi olarak büyük kentlere uzak olması, oradaki nimetlerden sosyal hayattan oradaki  imkanlardan ayrı kalmasını gerektirmiyor. Anamur’un sosyal hayatını eleştirmek büyük şehirlerde ne varsa Anamurlular yaşatmak hem biz idarecilerin hem de Anamurlu yatırımcıların görevi. Sinema açılışına katkı veren herkese teşekkürler” dedi.

Açılışa, İlçe Kaymakamı Cengiz Cantürk, Garnizon komutanı Yarbay Fatih Soysal, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıtan, Anamur Meslek Yüksek Okul Müdürü Akif Altınbıçak, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

haber009haber008haber010haber005haber003haber002haber004haber006haber007

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar