Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Bayan personel Özgecan’ı andı.

20 Şubat 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediyesi bayan personel, Belediye hizmet binası önünde Özgecan’ı andı.

Geçtiğimiz günlerde Mersin’in Tarsus İlçesi’nde bir minibüs şoförü tarafından vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için Anamur Belediyesi bayan personelin öncülüğünde anma programı düzenlendi.

Sabah saatlerinde Belediye personeli ve MHP’li bayan Belediye Meclis Üyeleri’nin katıldığı anma programında konuşma yapan Belediye Meclis üyesi Hatice Bozkurt, ülkemizde kadına yönelik şiddetin giderek arttığını ve artık çok normal bir şeymiş gibi algılandığını ifade etti. Ateşin yalnızca düştüğü yeri yakmadığını bu defa herkesin acaba benim yakınlarımın da başına gelir mi diye düşünerek tepkisini gösterdiğini aktardı. Bozkurt, Kadın cinayetlerinin ve kadına yönelik şiddetin son bulması ümidiyle konuşmasını bitirdi.

Anma Programında kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Türe’ de; ” Özgecan kızımızın ailesinin acısını en derinden hissediyorum. Ülkemizde kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri maalesef giderek artıyor. Tedbirler derhal alınmalı ve suçlular en ağır şekilde cezalandırılmalı.İnşallah bu cinayetler son olur. Özgecan kızımıza Allahtan rahmet, ailesine de baş sağlığı diliyorum” diyerek üzüntüsünü ifade etti.

Belediye Personeli ilçe merkezinde çeşitli noktalara vahşeti kınayan siyah pankart astırdığını, ayrıca Anamur Belediyesi olarak 21 Şubatta Mersin de düzenlenecek olan Mersin de yaşayan Anamurlular buluşuyor etkinliğinin Özgecan Aslan cinayeti sebebiyle ileri bir tarihe ertelendiğini belirtti.haber00110haber0038haber0047haber0029haber0057

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar