Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

“Herkes için Adalet”

05 Ocak 2015

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

7 Ocak 2015 saat 19:00′da Belediye Meclis Salonunda düzenlenecek ”Herkes için ADALET” forumuna davet.

Ankara Barosundan davetli avukatlarımızın katılımıyla 07 Ocak 2015 saat 19:00′da Belediye Meclis Salonunda düzenlenecek ”Herkes için ADALET” forumuna Anamur halkı davetli.

Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

“Gezi Parkı olayları sırasında, 16 Haziran 2013 tarihinde, polis tarafından atılan göz yaşartıcı gaz kapsülünün başına isabet etmesi sonucu yaralanıp, 269 gün boyunca komada kaldıktan sonra 11 Mart 2014 tarihinde hayatını kaybeden Berkin ELVAN?ı anmak üzere 12 Mart 2014 tarihinde Mersin?in Anamur ilçesinde eski anıt meydanında toplanan grubun toplantı ve gösteri yürüyüşü yapacaklarını, ortak basın açıklaması yapacaklarını mülki idareye bildirmediklerine binaen 2911 sayılı yasanın 23/1 maddesine aykırı olarak yürüyüş yapmaktan, yolu trafiğe kapatmaktan ve hükumet aleyhine slogan atmaktan 7?si yetişkin, 6?sı çocuk olmak üzere toplam 13 vatandaşımız suçlanmakta ve yargılanmaktadırlar. Davanın ilk duruşması 23 Eylül 2014 tarihinde görülmüş olup, sanık ve müdafilerinin savunmalarını hazırlaması için ikinci duruşmanın 08 Ocak 2015 saat 09:05?te görülmesine karar verilmiştir.

Toplanma ve gösteri yürüyüşü hakkı, anayasamızın 34. maddesinde güvence altına alınmış olup, bu hükme göre, ?Herkes, önceden izin almaksızın silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.? Öte yandan bu özgürlük, taraf olduğumuz Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin 11. maddesinde de güvence altına alınmıştır.  ?Barışçıl gösteri izinsiz olsa bile demokratik haktır? düşüncesiyle halkın toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkını savunmak hepimizin vatandaşlık görevi olmalıdır.

08 Ocak 2015 saat 09:05′de görülecek davada savunma yapmak ve destek olmak üzere Ankara Barosu CMK Merkezi avukatları, CMK bünyesinde kurulan Ankara Barosu Toplumsal Olaylara Müdahale Alt Kurulu (TOMAK) üyeleri ve pek çok Ankara Barosu üyesi avukat hazır bulunacaklardır.

Bu kapsamda, Ankara Barosundan davetli avukatlarımızın katılımıyla 07 Ocak 2015 saat 19:00′da Belediye Meclis Salonunda ”Herkes için ADALET” forumu düzenlenecektir. Kamuoyuna duyurulur”. Saygılarımla,

Özgür ÖZUĞUR

haber005

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Aziz Saydam: Hayırlı olsun, inşallah partimizi en iyi şekilde temsil edip...
  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Tebrikler
  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın