GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Avrupalı öğrencilerden sahil temizliği

04 Kasım 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

48on9op51584001Anamur Belediyesi ve Arbalet Gençlik Kulübü işbirliğiyle Avrupa Birliği Erasmus Gençlik Değişim Programı kapsamında Anamur’a gelen 49 Avrupalı öğrenci carettaların doağl yuvalama alanı olan Anamur sahilinde temizlik yaptı.

Türkiye, Fransa, İspanya, Romanya, Litvanya, Bulgaristan ve İtalyalı öğrenciler Anamur’u karış karış gezerek gözlemleri ile ilgili hikayeler yazacak. Her ülkeden 18-25 yaş arası 7 gencin katıldığı proje kapsamında öğrenciler gezdikleri alanlarla ilgili olarak eğitsel çocuk hikayeleri, çizimler, metin çalışmaları ve grafik çalışmaları yaparak kendi ülkelerinin dilinde basılarak dağıtımına öncülük edecek.

Anamur’da Anamurium Antik kenti, Mamure kalesi, Dikilitaş, Yörük köyü ziyareti, organik tarım ve seralar, deniz, kumsal ve caretta kaplumbağaları gezileri gerçekleştiren Avrupalı öğrenci grubuna projenin Anamur temsilcisi olan Anamur Belediyesi Plan ve Projeler Müdürlüğü personeli eşlik ediyor.

Proje etkinlikleri kapsamında Pullu ile Mamure Kalesi arasında temizlik faaliyeti gerçekleştiren öğrenciler bu hafta başında da Dragon Parkı ile İskele arasında carettaların yuvalama alanı olan sahilde temizlik faaliyeti gerçekleştirdiler. Toplanan atıklar Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekiplerince alınarak depolama alanlarına götürüldü.

Masrafları Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Avrupalı öğrencilerin Deniz kaplumbağaları gezisi ve Anamur Sahil temizliği faaliyetine Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel de eşlik etti. Avrupalı öğrenciler 7 Kasım’da Anamur ile ilgili kendi dillerinde basılacak olan hikayelerini iletmek üzere ülkelerine dönüş yapacaklar.48on9op5158400248on9op5158400348on9op5158400448on9op5158400548on9op5158400648on9op51584007

Yapılan Yorumlar:1 Adet

 1. Ibrahim Gungor Yorumu:

  MERAKLA HABER BEKLiYORUZ,GELEN OGRENCi ARKADASLARA SAHiL YAGMA YOLUNU,KUMSALA YAPTIKLARI DUVARI,MAMURE KALESi iLE DRAGON CAYI ARASINDAKi TARIM ARAZiLERiNE YAPACAKLARI OTELLERi NASIL ANLATTILAR,DRAGON CAYINA,SULTAN SUYUNA,YAYLA YOLUNA ORMANA DOKTUKLERi COPLERi NASIL ANLATTILAR.YESiL ALANA YAPTIKLARI MiNi CARSIYIDA GEZDiRMiSLERMi.KUMUN USTUNE YAPTIKLARI MiNi MARKETLERiN NASIL BUYUYUP KAFETERYA OLDUGUNU ANLATMAYI UNUTMASINLAR,OGRENCi ARKADASLARA SOYLEYiN,CARETTA CARETTA YAVRULARI BUYUYUNCE GELiP KAFETERYADAN ARTAN KUMSAL OLURSA YUVA YAPACAKLAR.
  ANAMUR ÇEVRE iNiSiYATiFi

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

 • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
 • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
 • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
 • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
 • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
 • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
 • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
 • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
 • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
 • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin