TARIM-EKONOMİ Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

?Varlık Barışı Yasası? anlatıldı.

18 Eylül 2009

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

varlik-barisi-orhan-toprak-gelir-uzmaniMersin?in Anamur ilçesinde, kamuoyunda ?Varlık Barışı Yasası? olarak bilinen ?5811 Sayılı Bazı Varlıkların Milli Ekonomiye Kazandırılması Hakkında Kanun? sanayici, ticaret erbabı, mali müşavirler ve iş çevrelerine anlatıldı. Anamur Ticaret ve Sanayi Odası (ANTSO) ile Anamur Vergi Dairesi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen tanıtım toplantısına konuşmacı olarak katılan Anamur Vergi Dairesi Müdürlüğü Gelir Uzmanı Orhan Toprak, yasanın 1 Haziran 2009 tarihinden önce edinilmiş malları ilgilendirdiğini söyledi.
Toprak, yasanın yurt dışında bulunan para, döviz, altın, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarının ekonomiye kazandırılması ve taşınmazların kayda alınması ile bu tür varlıkların sermaye olarak konulmak suretiyle işletmelerin sermaye yapılarının güçlendirilmesini sağlama amacını taşıdığını kaydetti.
Yasanın kayıt dışılığı da önleyeceğini ifada eden Toprak, ?İmkânı olan gerçek ve tüzel kişiler bu yasadan 30 Eylül?e kadar yararlanabilir? dedi.
Toplantıya, ANTSO Başkanı Kerim Çilingir, Vergi Dairesi Müdürü Nakip Karakuş, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Aydın Çelik, işadamları ve muhasebeciler katıldı.
varlik-barisi

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar