Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Öztürk, Anamur’da İhsanoğluna destek istedi.

06 Temmuz 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

CHP Mersin Millet vekili Ali Rıza Öztürk, Cumhurbaşkanlığı seçiminde İhsanoğluna oy verilmesini istedi.

Öztürk, partisinin Anamur ilçe örgütünü ziyaret ederek burada bulunan vatandaşları Cumhur başkanlığı seçimiyle ilgili bilgi verdi oy istedi.  Öztürk burada yaptığı konuşmada, Başbakan Erdoğan’ı eleştirerek söze başladı “Başbakan kendine övgü düzmeyen herkese karşı. Kendini desteklemeyen herkesten onlar- bunlar diye bahsederek toplumu böldü. Türk toplumunu onlar ve biz diye böldü. Cumhur başkanı hukuk devletini özümsemesi lazım. Cumhur başkanı milli birlik ve bütünlüğü sağlaması lazım. Bunlar onlar diyen bir kişi ülkede milli birlik ve bütünlüğü sağlama özelliğine sahip olmayan bir kişidir Cumhur Başkanı mezhep üzerinden din üzerinden ırk üzerinden siyaset yapmaması lazım.  Tayyip Erdoğan Hukuk Devletini benimsemiyor. Erdoğan diyor ki ‘kuvvetler ayrılığı milletin iradesine pranga vurmaktır diyor’. Oysa baştan engel olarak gördüğü ve kaldırmak istediği kuvvetler ayrılığı hukuk devletinin temelidir ” dedi.  Öztürk, İhsanoğlunun CHP geleneğinden gelmediğini belirterek “İhsanoğlu genel başkanımızın siyasi sorumluluğunu üstlendiği bir adaydır. Sevsek sevmesek istesek istemesek oy vereceğiz” dedi. Öztürk, Bir de öneride bulundu. “CHP, MHP ve İhsanoğlunu destekleyen diğer siyasi partilerin ilçe başkanlarının koordineli bir çalışma yürütmelerini de öneriyorum” dedi.

İMZA TARTIŞMASI

Bir vatandaşın Baykal niye imza vermedi sorusu üzerine sinirlenen Öztürk, “siz kolay mı sanıyorsunuz? ben imzaladım diye vatandaşların bazıları telefonuma mesaj göndererek vatan hainliğiyle suçluyor” dedi. Vatandaşın  konuşmaya devam etmesi üzerine Öztürk,  ”Sayın Baykal’ın imzasını bana soramazsın” dedi. Sinirlenen vatandaş söylenerek salonu terk etti.

haberolopkli005haberolopkli004haberolopkli003haberolopkli002

Yapılan Yorumlar:2 Adet

  1. misafir Yorumu:

    SAYIN VEKİLİMM!İLÇE TEŞKİLATI NIN TOPTAN YENİLENMESİ LAZIM.AYHAN GÜVENLE FİLAN BU İŞLER YÜRÜMEZ.SEÇİMLERDE DE 3.OLURUZZ!

  2. cariklarli Yorumu:

    Bu ilçe başkanıyla bu parti seçim kazanamaz bence necdet ünal hoca yada ozan atalay toparlar partiyi

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar