GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Nüfus bildirimlerine dikkat

13 Eylül 2009

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur İlçe Nüfus Müdürü Mustafa Şahin, nüfusla ilgili bildirimleri zamanında yapmayan vatandaşların ceza işlemine maruz kalmamaları için daha dikkatli olmaları uyarısını yaptı.
Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20 Nisan 2009 tarihinden itibaren nüfus para cezası uygulamasının başladığını belirterek, ?Nüfus ve aile cüzdanı kaybedenlerle doğum olayını bir ay içerisinde bildirmeyenlere 62 TL, adres değişikliğini 20 işgünü içerisinde bildirmeyenlere 322 TL, gerçeğe aykırı beyanda bulunanlara da 646 TL para cezası uygulanmaktadır? dedi.
Adres değişikliği ile ilgili bildirimlerin sadece nüfus müdürlüklerine yapıldığını vurgulayan Şahin, ?İnternet bağlantısı olmayan ve kimlik paylaşım sistemine dahil olmayan muhtarlar ikametgah belgesi veremiyor. Gerçeğe aykırı belge düzenleyen muhtarlar ile müdürlüğe gerçek dışı beyanda bulunanlar ve bunlara tanıklık edenler 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılırlar? diye konuştu.
Şahin, vatandaşların ceza işlemine maruz kalmamaları için işlemlerinde dikkatli olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.aaa1b1007

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar