Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Mayıs ayı Belediye meclis toplantısı yapıldı

02 Mayıs 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının ilk oturumunu Belediye Başkanı Mehmet Türe başkanlığında yaptı.

Toplantıda, inşaatı devam eden Atıksu Arıtma Tesisi’nin yapıldığı imar adasındaki sorunun giderilmesi konusunda İmar Komisyonunun çalışma yapmasına karar verildi. İmar ile ilgili 12 madde ise üzerinde çalışılması için İmar Komisyonu’na sevk edildi. 2013 mali idari bütçe kesin hesabının görüşülmesi ile ilgili madde ise Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Anamur Belediyesinin büyükşehir ilçe belediyesi olması ve D-10 grubundan C-8 grubuna geçmesi nedeniyle ilgili yönetmelik hükümlerine göre kadro ihdas ve iptallerinin yapılması da oy birliği ile karara bağlandı. Buna göre Anamur Belediyesi bünyesinde 7 yeni müdürlük oluşturuldu. Yeni oluşturulan Hukuk İşleri Müdürlüğü, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Plan ve Proje Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Spor İşleri Müdürlüğü ile diğer müdürlüklerde iptal edilecek ve ihdas edilecek kadrolar da belirlendi.

Toplantıda, Ziraat Odası ile Ticaret ve Sanayi Odasının da iştirakiyle Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi ve bu meclisin denetimini yapacak Murakabe Heyetinin seçimi yapıldı. Başkan Türe?nin önerisiyle meclis ve heyete meclisteki siyasi partiler ile odalardan birer asıl bir yedek üye seçildi. Murakabe Heyeti?ne Sezai Şimşek, Yılmaz Bulut, Selahattin Özilice, Esat İbret ve Şeref Ünlü, Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi?ne ise Hasan Ali Sarıca Hüsnü Ceren, Durmuş Deniz ve Muzaffer Yıldırım seçildi.

Zabıtaların fazla çalışma ücretinin 221 liradan 245 liraya yükseltilmesinin de oy birliği ile kabul edildiği toplantıda, sözleşmeli olarak çalıştırılması düşünülen bir mimar ve bir teknikerin alacağı ücretlerin kadrolular ile eşit olmasına karar verildi.

Toplantıda son olarak Anamur Belediyesi logosu da oy birliği ile kabul edilerek resmileştirildi.

Toplantının ikinci oturumunun salı günü saat 10.00′da yapılmasına karar verildi. Daha sonra Başkan Türe ve meclis üyeleri ile birim müdürleri birlikte öğle yemeği yediler.haber0051haber0041haber0031haber0022

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar