GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Okulda AK Parti propagandası iddiası

24 Mart 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

yhnqxgnm0041Eğitim Sen ve Eğitim İş sendikalarının Anamur temsilcilikleri, Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi?nde bir öğretmenin derslerde AKP propagandası yaptığını öne sürerek ilgili kurumları göreve davet etti.

İki sendikanın temsilcilikleri yaptıkları ortak yazılı açıklamada, geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Müfettişleri tarafından öğrencilerin sorgu odalarına alınarak “Bu okulda hükümet aleyhine Başbakan aleyhine konuşan var mı? gibi ” sorular sorulduğunu basından takip ettiklerini belirterek, şunları kaydettiler:

?Okullar ve öğrenciler üzerinde böyle bir siyasi baskı kabul edilemez. AKP hükümetinin bu uygulamalarından cesaret alan bazı öğretmenlerde öğrenciler üzerinde siyasi baskı uygulamaya başlamıştır. Bu uygulamaların bir örneği de Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesinde yaşanmıştır. Dersine girdiği tüm sınıflarda öğrencilerine ders esnasında AKP propagandası yapan bir öğretmenin tüm uyarılara rağmen bu tavrını sürdürdüğünü son olarak ta 19.03.2014 tarihinde sınıfın birinde öğrencilere ders esnasında AKP’nin propaganda reklam CD’sini izlettiğini öğrenmiş bulunmaktayız.? Sendikalar olarak memurların siyaset yapma hakkının olması gerektiğini yıllardır savunduklarını, ancak siyasetin yerinin eğitim kurumları olmadığını belirten temsilciler, şöyle devam ettiler: ?Siyasetin öğrenciler üzerinde baskı unsuru olarak kullanılmaması gerektiğini de bilincindeyiz. Bu günkü 657 sayılı Devlet Memurları Yasası ve ilgili Mevzuata göre okul içerisinde siyasi parti propagandasının yapılması suç teşkil etmektedir. Bu bağlamda ilgili kurumları göreve davet ediyor ve konunun takipçisi olacağımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.?

Konu ile ilgili okul yetkililerine ulaşılamazken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, bu konuda kendilerine herhangi bir yazı yada rapor ulaşmadığını belirttiler.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar