Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Keçi ve koyun yetiştiricilerinin sorunları görüşüldü

16 Şubat 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

picpiertgmld015Mersin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Anamur Şubesi, yetiştiricilerin sorunlarının ele alındığı toplantı düzenledi.

Şube Başkanı Güven Kocabıyık, toplantının açılış konuşmasında yetiştiricilerin sorunlarını belirlemek ve çözüm önerilerini ele almak amacıyla toplandıklarını söyledi.

Birlik Başkanı Mehmet Akdoğan da 2006 yılında kurulan birliğin üyelerin yem girdi maliyetlerini azaltmak, üyelere ucuz ve uzun vadeli kredi temin etmesine yardımcı olmak, üyelerin hayvan hastalık ve zararlıları ile mücadele etmelerini ve ilaç uygulamalarına hazırlıklarını sağlamak ve üyelere eğitim verme vermek gibi çalışmalar yaptıklarını söyledi.

İl genelinde birliğe üye 6 bin 200 yetiştiriciye toplam 21 milyon lira destekleme sağlandığını ifade eden Akdoğan, ?Destekleme bu yıl 20 lira olacak. Birlik olarak bu desteklemelerden yaptığımız kesinti ücretini 3 liradan 1,5 liraya indirdik? dedi.

Akdoğan, son yağmurlar ile ekinlerin kurtulduğunu ve bu yaz saman pahalılığı beklemediklerini belirterek, Suriye sınırından kaçak hayvan girişinin sektörü olumsuz etkilediğini kaydetti.

Denizbank Anamur Şubesi Müdürü Özgür Erdoğan ise Şube Başkanı Güven Kocabıyık ile yaptıkları görüşmeler üzerine yetiştiriciler için bir çalışma yaptıklarını ifade ederek, ?Şu anda 200 üye için üretici kart hazırlığı yaptık. Bunları gelip bankamızdan edinebilirsiniz? diye konuştu.

Toplantıda daha sonra yetiştiricilerin soruları da yanıtlanırken, Veteriner Hekim Ali Kubilay Erdem de hayvan sağlığı ile ilgili konularda bilgi verdi.picpiertgmld016picpiertgmld017

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar