GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Seçmen listeleri 10 Ocak’ta askıya çıkıyor

08 Ocak 2014

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

megeaxdr003Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ali Gülgen, seçmen listelerinin 10 Ocak Cuma günü askıya çıkacağını ifade ederek, “Vatandaşlarımız 23 Ocak Perşembe günü saat 17.00′a kadar askıda kalacak olan listeleri kontrol edip, isimlerinin olup olmadığına baksınlar. Çünkü bu tarihten sonra gelecek hiçbir kayıt resmileşmeyecektir” dedi.

23 Ocak’a kadar vatandaşların muhtarlıklara gelip isimlerine bakmasını isteyen Gülgen, “Eğer yanlış bir bilgi varsa o bilgiler düzeltilecektir. Ayrıca muhtarlıklardaki kayıtlarda adlarına rastlanılmazsa veya bir yerleşim yerinden başka bir yerleşim yerine gideceklerse onlar da, 23 Ocak Perşembe günü saat 17.00′a kadar ilgili nüfus müdürlüklerine gidip orada kayıtlarını yenilesinler ve oradan aldıkları belgeleri de bağlı bulundukları ilçe seçim müdürlüklerine götürüp versinler. Bundan sonra yeni yerleşim yerinde oy kullanmaya başlayacaklardır” diye konuştu.

“E-SEÇMEN İNTERNET SİTESİNDEN DE KAYITLARINA BAKABİLİRLER”

Vatandaşların ayrıca e-seçmen internet sitesinden de kayıtlarına bakabileceklerini vurgulayan Gülgen, “Muhtarlıklarımıza gelemeyen vatandaşlarımız e-seçmen internet sitesinde TC’sini ve babasının adını girerek bu kayıtlara ulaşabilirler. Hatta internet sitesinden girildiği zaman oturduğunuz apartmandaki herkesi görebiliyorsunuz. Mesela kendi evinizde tanımadığımız başka kişilerin de ismi çıkabilir. Bu durumu da vatandaşlarımızın gelip muhtarlıklara bildirmesini rica ediyoruz. Vatandaşlarımızı bu seçimlerde duyarlı olmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Askı listelerinin 7 Şubat 2014 Cuma günü kesinleşeceğinin altını çizen Gülgen, “Seçmen kütükleri oluşturulan yeni listeler SEÇSİS?ten dökülecek ve 9 Şubat 2014 Pazar günü tekrar askıya çıkarılacaktır. Kesinleşen sandık seçmen listeleri ise 9 Mart 2014 Pazar günü 5 nüsha olarak çoğaltılarak, ilgili yerlere verilecektir. Sandık seçmen listelerinin kesinleşmesinden sonra seçmen bilgi kağıtlarının hazırlanması ve dağıtılması işlemine 21 Şubat 2014 Cuma günü başlanacaktır. Dağıtım işi de en geç 24 Mart 2014 Pazartesi günü akşamına kadar bitirilecektir” dedi.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar