Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

MOBESE çalışmaları başladı

25 Aralık 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

xpfvwyxaf009Anamur Kent Güvenlik Yönetim Sistemi?nin (MOBESE) kurulması için çalışmalara başlandı.

Yüklenici firma, Emniyet Müdürlüğü?nün Orman İşletme Müdürlüğü yanında bulunan binası önünden çalışmalara başladı. Çalışma kapsamında caddede açılan kanala boru yerleştiriliyor. Boruların içine de kameraların görüntüsünü bina içindeki merkeze iletecek fiberoptik kablolar yerleştiriliyor.

Elektrik dağıtım firması ve telekom müdürlüğü ile koordineli olarak yürütülen çalışmada elektrik ve telefon hatlarının zarar görmemesi için gerekli önlemler alınıyor.

Edinilen bilgiye göre, Otogar kavşağı, Saçkan kavşağı, eski Cumhuriyet meydanı, İş bankası kavşağı, Ticaret odası kavşağı, Üçyol kavşağı ve Orman işletme kavşağına biri hareketli biri sabit olmak üzere 14 kamera yerleştirilecek. Bu kameralar ile aralıksız olarak kayıt yapılarak toplumsal olaylara ve trafik suçlarına anında müdahale edilebilecek. Merkezden kontrol edilecek hareketli kameralarla belli bir nokta yakınlaştırılarak kayıt yapılabilecek.

Anamur İlçe Emniyet Müdürü Murat Üngör, çalışma alanına gelerek projeyi yürüten firma yetkilisi ve Emniyet görevlisinden bilgi aldı. Üngör, burada yaptığı kısa açıklamada, ?Proje Anamur?a hayırlı olsun? dedi.

Bu arada, Anamur Belediyesi?nin de sistemin daha geniş bir alana yayılabilmesi için projeye katkı verebileceği öğrenildi.xpfvwyxaf010xpfvwyxaf011

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar