Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamed’te Engelli Günü programı

04 Aralık 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

blqwxf001Anamed Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenledi. Merkez binasında yapılan kutlamaya, eğitim gören engelliler ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.

Merkezde görev yapan Uzman Psikolog Gonca Yılmaz, programda yaptığı konuşmada, Dünya Sağlık Örgütü’ne göre dünyada 500 milyon, Türkiye’de ise 8,5 milyon engelli bulunduğunu belirterek, ?Engelli insanların yaşadıkları sadece kendilerinin değil, çevrelerinin, ailelerinin yani hepimizin ortak sorunudur. Yasalarımız engelli bireylere ilişkin evrensel değerlere paralel düzenlemeleri ön görmüş, devleti, engellilerin sorununa çözüm bulmak için yükümlü kılmıştır. Bu sahiplenme çabası ancak toplumun desteği ve bilinçlenmesiyle olacaktır? dedi.

Anamed Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çalışanları olarak “eğitim her engeli aşar” sloganıyla eğitim verdiklerini ifade eden Yılmaz, Anamur ve çevre ilçelerden gelen engelli öğrencileri özel servis ile evlerinden alıp, eğitim ve tedavisi bittikten sonra yine özel servis ile evlerine bıraktıklarını söyledi. Daha sonra engelli öğrenciler çalışanlarla birlikte oyunlar oynayıp halay çekerek eğlenirken, anne babalara da çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Kutlamaya, Kurum Müdürü Sevgi Onat Cömert, Fizyoterapistler Hacı Veli Kılınç , R. Emre Arıcı, Zihiseln Engelliler Öğretmenleri Mustafa İbret, Fethiye Elikara ,Y. Samet Deniz, İşitme Engelliler Öğretmeni Nafiye Altıok ve diğer çalışanlar katıldı.blqwxf007blqwxf006blqwxf002blqwxf004blqwxf005blqwxf003blqwxf008blqwxf009

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar