Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Ballı: “Sahil Projesi yapacağız”

14 Kasım 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

blxetyhwodyk007Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, ilçenin içme suyu ve altyapı sorunlarını çözdüklerini belirterek, bundan sonra gerçekleştirmek istediği en önemli projenin sahil projesi olacağını söyledi.

Ballı, yaptığı açıklamada, göreve geldikten sonra ilk işinin belediyeyi modern hale getirip teknolojik ekipmanlarla donatmak olduğunu belirterek, ?Personelin verimliliğini arttırmak için hemen bilgisayarlı sisteme geçiş yaptık. Servisleri de modern hale getirerek halkımıza daha kaliteli hizmet verebilecek ortamı oluşturduk? dedi.

Yeni başlamış olan Karamanastır İçme Suyu Projesi?ni tamamlayarak içme suyu sorununu çözdüklerini belirten Ballı, ?Bu projenin zorluğunu göz önüne aldığımızda benim için özel bir önemi var. Ayrıca rahmetli başkanımız Gürsel Kavun?un başlamış olduğu projeyi tamamlamak bana nasip oldu ve bu nedenle onur duyuyorum? diye konuştu.

Pazaryerinde yapılan iyileştirmeler, parklar ve sosyal alanlar yaparken diğer taraftan da kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi projelerini hazırladıklarını anlatan Ballı, şunları söyledi:

?Projelerimizi hazırlayarak hibeden yararlanabilmek için yasanın değişmesini bekledik. Gerekli girişimlerimizi önceden yaptığımız için, yasa çıkar çıkmaz birçok iktidar belediyesinden önce hibeden yararlanarak projemizi hayata geçirmeyi başardık. Şu anda kanalizasyon projesinde tamamlanan cadde ve sokakların asfaltlamasını da yaparak vatandaşımızı rahatsız etmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2014 ekim ayına kadar Merkez mahallesinin tamamını şebekeye bağlamayı hedefliyoruz. Atıksu arıtma tesisi de bu tarihe kadar tamamlanarak hazır hale gelecek.?

Aday olup tekrar seçilmesi halinde sahil projesini hayata geçirmek istediğini ifade eden Ballı, ?Temel sorunlarımızı çözdükten sonra ilçemizin sahilini düzenleyip vatandaşlarımıza yeni sosyal alanlar kazandırmayı hedefliyorum. Vatandaşlarımız bana tekrar görev verirse temel sorunlarını çözmüş, yeşil alanı bol, çevre sorunu olmayan, tarım ve turizmin bir arada olduğu ve birbirini olumsuz etkilemediği bir ilçe olacağımıza inanıyorum? diye konuştu.blxetyhwodyk005

blxetyhwodyk006

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar