Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

?Kaçak Ürünleri Alma Kapıma Kilit Vurma?

11 Kasım 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin    ?Kaçak Ürünleri Alma Kapıma Kilit Vurma? kampanyasına destek veriyor.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonun başlatmış olduğu ?Kaçak Ürünleri Alma Kapıma Kilit Vurma? Kampanyasına Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin destek veriyor.

Ahmet Çetin, kaçak ürünlerin esnafın gelirini baltalarken, ticari hayatı tehdit ettiğini söyledi. Kaçağın milyarlarca liralık vergi kaybına neden olduğunu ifade eden Çetin, ?Ayrıca kamu sağlığına olumsuz etkileriyle tüm Anamur ve Türkiye?nin hayati meselesidir.? diye konuştu.

Vergi kaybı yaratıyor

Esnaf ve vatandaşı bu konuda bilinçlendirmek için bu kampanyaya destek verdiğini belirten Çetin, ?Kayıt dışı ekonomi yıllık 415 Milyar Lira. Kaçak akaryakıtın vergi kaybı 12 Milyar, sahte içki pazarı 6 Milyar Lira. Satılan her 5 sigaradan biri kaçak. Bunun vergi kaybı yıllık 5 Milyar Lira. Bu kampanya ile kaçak ürünlere dikkat çekerek, esnaftan kaçak ürün satmamasını, vatandaştan da almamasını istiyoruz.? dedi.

haber00110

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar