GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Küresel ısınma ele alındı

17 Ağustos 2009

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Koç, küresel ısınmanın neden olduğu kuraklığın tedbir alınmazsa, dünyamız için çok tehlikeli olacağını söyledi.
Koç, Anamur Kaymakamlığı?nın düzenlediği, “Küresel ısınma, kuraklık ve alternatif bitkiler” konulu konferansta yaptığı konuşmada, atmosfere gaz salınımını en aza indirmek, fosil kaynaklı ısınmayı azaltmak için ağaçsız alanların ağaçlandırılması gerektiğini belirterek, “Ağaçlandırmada kullanacağımız toprağın seçiminde, ısınmayı seven, ısınmaya uygun bitkileri kullanmalıyız. Tarım alanlarının kötü kullanımı da küresel ısınmaya neden oluyor. Buna da önlem alınmalı” diye konuştu.
Koç, taşlık ve susuz arazilerde yetişen Kapari ile farklı yükseltilerde yetişebilen Safran’ı alternatif ürün olarak tavsiye ederek, ilgilenenlere teknik konularda destek verebileceğini kaydetti.
Konferansa, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası (ANTSO) Başkanı Abdülkerim Çilingir, Ziraat Mühendisleri Odası Anamur Temsilcisi Mustafa Güngör, Sulama Birliği Başkanı Hasan Ali Bal ve vatandaşlar katıldı.profesorhuseyin
konferans-1

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar