GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Alternatif Cumhuriyet kutlaması

29 Ekim 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

blxetttk002CHP Anamur İlçe Başkanlığı, Eğitim İş Anamur Temsilciliği ve ADD Anamur Şubesi, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama etkinliği düzenledi.

Cumhuriyet meydanındaki etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı?nın okunmasıyla başladı. Eğitim İş Anamur Temsilcisi Uğur İnan, etkinlikte yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin ümmetçilik yerine ulusçuluğu, kulluk yerine yurttaşlığı, gericilik yerine çağdaşlığı seçenlerin kurduğu bir rejim olduğunu belirterek, ?Ancak bugün demokrasiyi amaç değil, kendi ümmetçi anlayışlarını gerçekleştirmek için araç olarak gören zihniyet iş başındadır. Bu zihniyet emperyalist güçlerin de desteğiyle Lozan Antlaşması ile elde edilen kazanımları bugün pervasızca yok etmeye çalışmaktadır? dedi.

Siyasi iktidarın emperyalizmin bir dediğini iki etmediğini ve ülkeyi bölmeye çalışan terör örgütüyle müzakere masasına oturup mutabakatlar imzaladığını öne süren İnan, ?Eğitim İş olarak diyoruz ki; içeride ve dışarıda ülkemizi bölme hayali ile avunanlar, dün olduğu gibi bugün de hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Cumhuriyetin 90 yıl önce kendilerini kölelikten kurtarıp yurttaş konumuna yükselttiğini unutanlar ve bölücü terör örgütü, asla amacına ulaşamayacaktır? diye konuştu.

CHP İlçe Başkanı Ayhan Güven de ?Bizler, kolay kazanılmayan bir cumhuriyetin çocuklarıyız. Eğer Cumhuriyeti korumak istiyorsak, oturduğumuz sıradan, kullandığımız tebeşirden, yürüdüğümüz yoldan, baktığımız, gördüğümüz, duyduğumuz her şeyden sorumluyuz. Bilmediklerimizi araştıracak, ve duyması gerekenlere duyuracağız. Al bayrağımızı çekebildiğimiz yükseğe kadar çekip, İstiklal Marşımızı ve andımızı gür sesle okuyacağız. Cumhuriyetimizi korumak ve kollamak zorunda olduğumuzu unutmayacağız. Unutmamalıyız ki, tarih, gelecek için kavga verip yitirmiş bile olsa, insanlık ve ülkesi için vuruşanları hiç bir zaman unutmaz? diye konuştu.

Şiirlerin okunması ile devam eden etkinlik, sanatçı Ali Koyu?nun verdiği konser ile sona erdi. Bu arada Esnaf ve Sanatkarlar odası koordinesinde Anamur?daki çiçekçiler de etkinlikten önce Atatürk Anıtını kırmızı beyaz çiçeklerle süslediler.blxetttk022blxetttk001blxetttk017blxetttk015blxetttk003blxetttk025blxetttk024blxetttk026blxetttk016blxetttk018blxetttk020blxetttk021blxetttk023blxetttk027

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar