Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Yarınlar Umut Olsun Projesi tamamlandı

25 Ekim 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

xmmtnblxe011Mersin Valiliği tarafından finanse edilen ve Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü?nün yürüttüğü Yarınlar Umut Olsun Projesi?nin tamamlanması dolayısıyla kapanış programı düzenlendi.

Belediye salonunda düzenlenen programa Kaymakam Cengiz Cantürk, Mersin İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ayhan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, İlçe Emniyet Müdürü Murat Üngör, Garnizon Komutanı Alb. Ekrem Kesikbaş, daire amirleri, projede görev alan emniyet görevlileri, eğitimciler, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler ve aileleri ile vatandaşlar katıldı.

Proje Koordinatörü Başpolis Muhammet Temizkan, programda yaptığı konuşmada, sokakta kötü arkadaş çemberinde her türlü tehlikeye açık ortamlarda bulunan çocukların büyük risk altında olduğunu belirterek, ?Sizleri kötü alışkanlıklardan, tehlikelerden korumak, güvenli bir gelecek sunmak ve eğitiminize katkıda bulunmak amacıyla polis olarak üzerimize düşen sorumluluğun gereğini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık? dedi.

Projede görev yapan Sosyal Hizmet Uzmanı Bahar Bakırcıoğlu da proje kapsamında yapılan çalışmaları gösteren fotoğraf ve elde edilen verilerden oluşan istatistikleri içeren bir sunum yaptı. Bakırcıoğlu, projeye katılan 88 öğrenciden 66?sının derslerinde başarı grafiğinin yükseldiğini belirterek, bu veriye bakıldığında projenin olumlu sonuçlandığının görülebileceğini söyledi.

İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz ise projeye katılan öğrencileri ve ekipleri kutladı. Öksüz, ?Eksik olan birşey tespit ettim. Çocuklarımızın mutlaka Çanakkale?yi görmelerini arzu ediyorum. Kaymakamımız ve diğer kurumlar bu konuda çalışma yaparsa biz de destek veririz. Çocuklarımızın geleceklerine yön vermeleri açısından mutlaka Çanakkale şehitliğini ve müzeyi gezmelerini isterim? diye konuştu.

Projeye katılan öğrencilerden Derya Işık da duygulu konuşmasında, proje bitiminde arkadaşları ve polislerden ayrılacağı için korktuğunu belirterek, ?Çünkü çok bağlanmıştım onlara ve birbirimizi benimsemiştik. Ama biz hiçbir zaman ayrılmayacağız ve kalplerimiz daima birlikte olacak. Biz her zaman Yarınlar Umut Olsun Projesi?nin öğrencileri olacağız? diye konuştu.

Velilerden Ümmü İn ise projeye şüpheyle yaklaştığını ancak bazı çalışmalar ve etkinlikleri gördükten sonra güvendiğini belirterek, ?Bu proje, hayatımızı değiştirdi ve çocuğuma yeni bir yol çizdi. Emek verenlere teşekkür ederim? dedi.

Projeye katılan öğrencilerin sunduğu gitar dinletisinin ardından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.xmmtnblxe007xmmtnblxe008xmmtnblxe006xmmtnblxe010xmmtnblxe005xmmtnblxe015xmmtnblxe012xmmtnblxe013xmmtnblxe014xmmtnblxe009xmmtnblxe016xmmtnblxe017xmmtnblxe018

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin