GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

AK Parti seçim yapacak

24 Ekim 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

ak_paAK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri için Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkan aday adayları ile ilgili teşkilatların görüş ve kanaatlerini belirleme amacıyla temayül yoklaması yapılacağını söyledi.

Salt, parti binasında düzenlediği toplantıda, Genel Merkezin, aralarında Mersin’in de bulunduğu 16 büyükşehirde temayül yoklaması yapma kararı aldığını açıkladı. Mersin’deki temayül yoklamasının 27 Ekim 2013 tarihinde Edip Burhan Spor Salonu’nda yapılacağını belirten Salt, burada milletvekillerinin, il ve ilçe başkanlarının, parti yöneticilerinin, kadın ve gençlik kolları başkanları ile yöneticilerinin, mahalle ve belde başkanlarının, il disiplin kurulu üyelerinin, il genel ve belediye meclis üyelerinin oy kullanacağını ifade etti.

Temayül yoklamasında, partililerinin sandık başına giderek kimi belediye başkan adayı görmek istiyorlarsa onun için oy kullanacaklarını dile getiren Salt, “Temayül yoklamasından çıkacak neticeler, üst kurula sunulacak ve üst kurulda değerlendirmeler yapıldıktan sonra ayrıca kamuoyu yoklamaları da yapılacak ve nihai karar Genel Merkez tarafından verilecektir” dedi.

Salt, temayül yoklamasında yaklaşık 3 bin kişinin oy kullanacağını, burada özellikle seçmenlerin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları ile ikamet ettikleri ilçe belediye başkan aday adaylarına oy vereceklerini söyledi. Her seçmenin sadece 2 kişiye oy verebileceğini ifade eden Salt, sonuçların Genel Merkeze gönderileceğini, kamuoyuna açıklanmayacağını kaydetti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için partisinden şu ana kadar 4 kişinin resmi başvurusunun bulunduğunu belirten Salt, ilçe belediye başkan aday adaylarının ise sayılarının ilçelere göre değiştiğini, en az aday adayı olan ilçenin 5 olduğunu, başvuru süresinin ay sonuna kadar devam ettiğini söyledi.

AK Parti’nin anlı, şanlı isimleri ihtiyacı olmadığını belirten Salt, “Biz düzgün, şaibesiz, lekesi olamayan, liyakat sahibi, yönetim becerileri olan, vizyon sahibi olan bir arkadaşımız ile yola çıkacağız ve Allah’ın izni ile Büyükşehir Belediyesi’ni alacağız. Kimsenin bu konuda endişesi olmasın” diye konuştu.

?ADAY DEĞİLİM?

Salt, kendisinin aday olup olmayacağı yönündeki bir soruya ise; “Benim görevim aday adayları ile ilgili bilgileri toparlayıp Genel Başkanın önüne koymaktır. Genel Başkan dilerse bunlardan birisi ile yola çıkar. Ama bana bir talimatı olursa, ‘il başkanı sen çıkacaksın, sen aday olacaksın’ derse, ben aday olurum. Onun dışında ben aday değilim” şeklinde yanıt verdi.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!