Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kızılay’dan kurban kampanyası

02 Ekim 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

xdg5xqtk007Türk Kızılay Derneği Anamur Şube Başkanı Sadık Akçoru, vekaletle kurban kesimi kampanyasının, ‘Kurban bereketi yıl boyu sürsün’ sloganıyla bu yıl da düzenleneceğini belirterek, vekaletle kesilen kurbanlıkların, fakir ve yardıma muhtaç ailelere geri döneceğini söyledi.

Türk Kızılayı olarak geleneksel hale gelen vekâletle kurban kesim kampanyasının 2013 yılında da devam edeceğini belirten Akçoru, “Hayırsever vatandaşlarımızın destekleriyle ihtiyaç sahiplerine sadece Kurban Bayramı döneminde değil, yıl boyu ulaşacağız. Vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilmeleri için ortaya koyduğumuz, kurbanda Kızılay modelini bu yıl da titizlikle uygulayacağız. İyiliğin sınır tanımayacağı düşüncesiyle, sadece ülkemizdeki değil dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerine elimizi uzatacağız.” dedi.

Akçoru, Et ve Süt Kurumu tesislerinde vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesileceğini kaydederek, “Kesimlere din görevlileri, noter ve veterinerler de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık kutulara konulacak. Kavurma konserveleri fakir ve yardıma muhtaç ailelere yılın belirli dönemlerinde dağıtımı yapılacak” ifadelerini kullandı.

Çabaların hedefine ulaşabilmesi için vatandaşların vereceği desteğin büyük önem taşıdığına işaret eden Akçoru, sözlerini şöyle tamamladı:

“2013 yılı kurban vekâlet bedeli olarak yurtiçi 575 TL ve yurt dışı da 300 TL olarak belirlendi. Vekâlet ile kurban kestirmek isteyen vatandaşlar Türk Kızılay şubelerine, PTT şubelerindeki Kızılay Posta çeki hesabıyla ve 168 ücretsiz çağrı merkezlerinden günün 24 saati vekâlet verebilirler.” 276508

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Tebrikler
  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler