GÜNDEM-YAŞAM, POLİTİKA Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

AK Parti İl Başkanı Salt: “Bahçeli aday olsa kazanamaz”

02 Ekim 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

xdg5xqtk010AK Parti Mersin İl Başkanı Mekin Merter Salt, kamuoyu yoklamalarına göre Mersin’de seçimin AK Parti ile CHP arasında geçeceğini ileri sürerek, “MHP Mersin’de Devlet Bahçeli’yi aday gösterse yine kazanamaz” dedi.

Salt, partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, üye çalışmalarına ağırlık vermeleri gerektiğini belirterek, ?Üye çalışmalarımız güzel gidiyor, şu anda 137 bin üyemiz var. Mersin’de oy kullanacak 1 milyon 176 bin kişinin yüzde 11, 7’si şu anda partimizin üyesi. Ama bizim sene sonuna kadar en az bu oy kullanacak kişilerin yüzde 15′ni üye yapmamız gerekiyor. Bu da çalışmadan ve gayretten geçer. Bu iş sadece ilçe ve il başkanlarının sırtında değil, bu iş hepimizin sırtındadır” diye konuştu.

2014 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin adayı belli olduktan sonra hep birlikte sahaya çıkarak çalışacaklarını dile getiren Salt, şöyle devam etti; “Biz ne yaparsak yapalım asıl olan sizlerin çalışması olacaktır. Hepinizin çevrenizde mutlaka ikna edeceği, etkili olacağı kişiler vardır. Sizin o kişilere partiyi ve adayı anlatmanız çok önemli. Bunu yaptığınız taktirde bu seçim kesinlikle bizim olacaktır. Ama şunu da vurgulamak istiyorum; çalışırsak bizim, çalışmazsak ellerin. Bunu de net bir şekilde söyleyeyim.”

“MERSİN’DE SEÇİM AK PARTİ İLE CHP ARASINDA GEÇECEK”

Konuşmasında Mersin’de yaptırdıkları kamuoyu araştırmalarından da bahseden Salt, şu ifadeleri kullandı; “Yapılan çalışmalar, anketler şunu gösteriyor; bu seçim AK Parti ile CHP arasında geçecek ve kazanan da burun farkı ile alacak. O nedenle kazanırsak eyvallah ama burun farkı ile kaybedersek çok üzülürsünüz. O nedenle çok çalışacağız. MHP’nin de favori olduğunu söylüyorlar ama MHP bugün Mersin’de Devlet Bahçeli’yi aday gösterse yine alamaz. Bu mümkün değil. Çünkü onların referandumdan başlayıp milletvekilliği seçimlerine giden çok kötü bir süreci var. Sürekli aşağı doğru giden bir çizgi. Sonuçlar ortada. 100 binin üzerinde oy kayıpları var. Hadi adayla 40-50 bin aldı. Gerisini nereden alacak? 100 bini yerine koyacak ve onun üzerine oy alacak ki, seçimi kazanacak. Bu mümkün mü? Ama biz geçtiğimiz seçimin birinci partisiyiz. Kendimize güveniyoruz, ancak çalışmayı kesinlikle ihmal etmeyeceğiz. Şu anda 137 bin üyemiz var. Her bir üyemiz 2 tane üye olmayan kişiyi ikna ettiği zaman 421 bin oy alırız biz. Zaten bu seçimde 350 binin üzerine çıkan bu işi götürür. Onun için çalışacağız, çalışacağız ve bu işi götüreceğiz inşallah.”

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar