GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

5 yıllık İmar Programı kabul edildi

12 Ağustos 2009

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur Belediye Meclisi, Ağustos ayı ikinci oturumunda 5 Yıllık İmar Programı oybirliği ile kabul edildi.
Belediye meclis salonunda Belediye Başkanı Mehmet Türe?nin başkanlığında yapılan toplantı, meclis üyelerinin tam katılımıyla gerçekleşti. Yapılan yoklamadan sonra gündeme geçildi. 3194 sayılı imar kanunun 10. maddesi gereği hazırlanan 5 yıllık imar programı okundu ve belediye meclisinin onayına sunuldu. Meclis üyelerinin öncelikler konusundaki görüşlerinden sonra oylanan program, oy birliğiyle kabul edildi. Kabul edilen program yıllara göre özetle şöyle:
1. YIL: Revizyon İmar planı için jeolojik sondaj çalışmasının yapılması. Antalya-Mersin karayolu üzerine üst geçit yapılması ile Yol, Asfalt, Kaldırım, Otopark, Şehitlik ve Türk büyükleri anıtı yapılması planlanıyor.
2. YIL: Bozdoğan köyünün hali hazırının yapılması. Bozdoğan köyünün kale-pullu arsı ile Çeltikçi köyünün imar planının yapılması imar planının yapılması. Çevre yolunun asfalta bağlanması. Sanayi bölgesinin çevre düzeni, yol ve alt yapı düzenlemesinin yapılması. Hayvanların geçici bakımevi yapılması. Katı atık depolama alanı için halihazır harita, imar planının yapımının gerçekleşmesi, Anamur geneli revizyon imar planının yapımı, Tüm mahallelere Çocuk parkı ve yeşil alan düzenlemesi yapılması. Cumartesi Pazar yerinde iyileştirme çalışması yapılması. Belediye sosyal tesis ve spor alanı yapılması, Bozdoğan köyünün geri dönüşüm cetveli ve 18. mad. Uygulamasının yapılması. Ata tepenin düzenlenmesi, Göktaş mahallesi orman yolu düzenlemesi ve muhtelif yerlerde otopark, yol, parke ve kaldırım çalışmalarının yapılması.
3. YIL: İçme suyu proje ve yapımının sağlanması. Hal ile ilgili düzenleme ve ilave yapılması. Kültür merkezi-sinema- düğün salonu-tiyatro salonu toplantı salonu (kompleksi) yapılması. Mesleki eğitim kurslarının açılması. Meslek edindirme kurslarının açılması. Trafik yoğunluğu dikkate alınarak ihtiyaca göre kavşaklara sinyalizasyon sistemi yapılması. Kalınören mahallesine çocuk parkı yapılması.
4. YIL: 18 uygulamasında kamuya geçen yolların açılımının sağlanması. Ev hanımlarına yönelik el işleri yapımlarını satış yerinin düzenlemesi. Dar gelirliler için gıda-giyim mağazaları açmak. Bahçe mahallesi yol çalışmaları ve çocuk parkı yapılması. Balıkçı barınakları düzenlenmesi. Engelli plajı yapılması.
5. YIL: Kalınören bölgesindeki şehir mezarlığının düzenlenmesi. Mahalle yollarının açılıp düzenlenmesi. Belediye sağlık polikliniği açılması. Dragon çayı piknik ve mesire alanı düzenlenmesi. Her mahalleye muhtar evi yapılması. Anıt, meydan ve Pazar yerleri otopark düzenlemesinin yapılması. Kalınören mahallesindeki belediye arazisine spor kompleksi yapılmasını içermekte.imarprogrami-2
imarprogrami-1

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin