GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Başkan Türe’ye çay bahçeleri için soruşturma açıldı

14 Haziran 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

tkpyfgdt026Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, İskele?deki 5 çay bahçesinin yıkım kararı bulunduğunu belirterek, konuyla ilgili olarak kendisi, yardımcısı Ali Ayhan ve İmar Müdürü hakkında soruşturma izni verildiğini söyledi.

Türe, ANTSO ziyaretinde kent ekonomisi ile ilgili konuşmalar sırasında, yaz aylarında Anamur?da sosyal yaşam ve ekonominin can damarı olan çay bahçelerinin kıyı kenar çizgisini ihlal ettiği gerekçesi ile yıkım kararı bulunduğunu söyledi.

Karar kapsamına giren 5 çay bahçesinin işletmecileri ve kent yöneticileri ile birlikte toplantı yaparak konuyu değerlendirdiklerini belirten Türe, ?Toplantıda bu çay bahçelerinin yakılmasının Anamur?da kent ekonomisi ve sosyal yaşama büyük darbe vuracağını söyledim ve görev sürem içinde bu yıkımı yapmayacağımı bildirdim. Valilik düzeyinde ve ilgili birimlerle yaptığımız görüşmelerde de çay bahçelerinin Anamur için önemini anlattık. Ancak birşey değişmedi? dedi.

Konuyla ilgili olarak kendisi, başkan yardımcısı Ali Ayhan ve imar müdürü hakkında İçişleri Bakanlığı?nın soruşturma izni verdiğini belirten Türe, ?Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili olarak mahkemeye çıkacağız. Çay bahçelerinin kurtarılması için ve buradaki gerçeklerin görülmesi için bakanlıklar düzeyinde girişimler yapmalıyız? diye konuştu.tkpyfgdt009

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar