Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Engellilerden 19 Mayıs etkinliği

19 Mayıs 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

ANAMED Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 19 Mayıs Atatürk?ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Merkez Müdürü Sevgi Onat Cömert, İskele meydanındaki etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye?de nüfusun yüzde 12?sini oluşturan sekiz buçuk milyon kişinin engelli olduğunu, ancak toplumun ilgisizliği ve engellerini kaldırmaya yönelik desteklerin yetersizliğinden engellilerin evlerinden dışarıya çıkamadığını söyledi.

Engelli çocuklar için eğitimin öneminin tartışılamaz olduğunu vurgulayan Cömert, ?Belki de engellerinin engel olmadığını ispatlama şansı verir. Ünlü besteci Bethooven 25 yaşında sağır oldu ama bu onun ünlü 9. senfonisini bestelemesine engel olmadı. Ünlü Türk ozanımız Aşık Veysel?in görme engelli olması hala dillerde olan türküleri bestelemesine engel olmadı? dedi.

ANAMED Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak engelli çocukların eğitimine katkıda bulunmak ve bu konudaki boşluğu doldurmak amacıyla yola çıktıklarını ifade eden Cömert, ?Kısa zamanda büyük ilerlemeler kaydettik. Duyarlılık gösteren ve bizi destekleyenlere teşekkür ederiz. Özel ANAMED Hastanesi bünyesinde açılan kurumumuz, eğitimde sınır tanımayan, sürekli gelişime açık, halkın eleştirileri ve önerileri doğrultusunda yapılacak işlemleri kendisine görev edinen, kaliteli ve eğitimli personeli ile eğitim kalitesini arttırmayı hep görev bilen, son teknolojiyi takip ederek her zaman umut olmaya devam eden bir kurum olacaktır? diye konuştu.

Daha sonra rehabilitasyon merkezine devam eden engelli öğrencilerin hazırladığı gösteriler sunuldu. Etkinliğe, Kaymakam Cengiz Cantürk, ANAMED Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Kırmızıtaş, Başhekim Cüneyt Kavak, engelli öğrencilerin aileleri ve vatandaşlar katıldı.anamed006anamed004anamed002anamed003anamed005anamed001

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..
  • Mehmet Kemal: İyi adamdı, mekanı cennet olsun
  • Resul Baltacı: 05427359149 ararmisin