Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Üniversiteleri gezdiler

14 Mayıs 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

dr6yockhgfmy34002Şehit İbrahim Armut Anadolu Öğretmen Lisesi, 11. sınıfı öğrencileri için üniversiteleri tanıma gezisi düzenledi.
Coğrafya Öğretmeni Yusuf Durğut?un organize ettiği gezide, Hacettepe, Ortadoğu Teknik (ODTÜ), Bilkent, TOBB ETÜ (Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği Teknoloji), Ankara, Gazi, Eskişehir Anadolu ve Osmangazi üniversiteleri gezilerek tanıtımları yapıldı.
Üniversitelerle önceden kurulan bağlantılar sonucu üniversite görevlileri öğretmen ve öğrencileri hoş karşılayarak Üniversitelerini çeşitli etkinliklerle tanıtımlarını gerçekleştirdiler.
Öğrenciler bu tanıtımlar sırasında akıllarında kalan soruları birebir yetkililere sorarak bilgi alışverişinde bulundular. Yapılan değerlendirmelerde öğrencilerin bu gezilerden memnun oldukları ileriye dönük üniversite planlamalarında katkısı olacağını ve bölüm seçmede etkili olacağını ifade ettiler.
Öğrenciler gezilen üniversitelerin sosyal ve kültürel etkinlikleri hakkında da bilgi alarak gelecek yıl yapacakları tercihler sırasında üniversitelerin bu yönlerini de dikkate alacaklarını ifade ettiler.  Coğrafya Öğretmeni Yusuf Durğut, tanıtım gezisinin son derece faydalı olduğunu belirterek, gezi sırasında oluşan izlenimlerle öğrencilerin 12. sınıfa başladıklarında kafalarında bir üniversite ve bölüm oluşabileceğini söyledi.dr6yockhgfmy34001

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar