GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Konular|
Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Sokak hayvanlarının durumu görüşüldü

11 Mayıs 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

picl23vft004Anamurlu hayvanseverler Belediye Başkanı Mehmet Türe’yi makamında ziyaret etti.

Anamur’da evinde hayvan besleyen vatandaşlar sokak hayvanlarına yönelik duyarlılıklarını göstermek ve daha iyi şartların sağlanmasına yardımcı olmak için bir platform oluşturdu. Oluşturulan bu platform hayvan hakları ve yaşamsal şartlarını iyileştirmek için bir dizi temaslara başladı.

Bu kapsamda Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ile bir araya gelen hayvanseverler sokak hayvanlarının durumunu masaya yatırdı. Türe, sokakta başıboş dolaşan hayvanların sopa ve taşlarla yaralandığını, bunun önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını talep eden hayvanseverlere, belediyenin bu konuda yürüttüğü çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Vatandaşların Alo 153 hattını kullanarak yaralı yada bakımsız sokak hayvanları konusunda belediyeye ihbarda bulunabileceklerini ve belediye veterinerinin duruma anında müdahale edeceğini kaydetti. Belediye Başkanı Mehmet Türe ayrıca sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının düzgün ve temiz bir şekilde karşılanması, hayvanseverlik duyarlılığının oluşturulması için İskele Bölgesi başta olmak üzere Anamur’un çeşitli noktalarında su ve yemek kapları oluşturulduğunu ve düzenli bakımlarının yapıldığını belirtti.

Başkan Türe ayrıca hayvanseverlere uygulanacak projeleri arasında yer alan Hayvan Barınağı Projesi’ni anlattı. Hayvan barınağı ve rehabilitasyon merkezi projesinin hem sokak hayvanlarının bakımını sağlayacağını, hem de Anamurlular’ın gezip görebileceği bir alan olacağını belirten Başkan Türe vatandaşların şuan için Alo 153 dışında Zabıta Müdürlüğü’ne de başvurabileceklerini belirtti.

Ziyarete katılan hayvanseverler Haytap Anamur Temsilcisi Handan Tuna, Açed Kurucularından Ayşen Belpınar, Şekerbank Müdürü Füsun Gök ve gazeteci Zümrüt Cömertler Türe’ye duyarlılıkları için teşekkür ettiler.

Yapılan Yorumlar:1 Adet

  1. Abdullah Aydın Yorumu:

    Aslında bu konudaki çalışmaları iki kategoride değerlendirmek gerek. 1.cisi kısa vadeli,2.cisi uzun vadeli.Bu sorunu çevrenin bir parçası olarak kabul edip,genel çevre sorunları ile beraber düşünmek gerek.Önemli olan uzun vade de; insanımızda çevre bilincini geliştirerek, bizden sonra gelecek nesle temiz bir çevrede yaşayan sağlıklı canlılar,bu canlılara yaşam verecek temiz bir çevre bırakmak gerek.Bunları yaparken de rol çalmaya çalışana da dikkat etmek gerek…

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar