Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Başarılı öğrencilere ödül verildi

09 Mayıs 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

dr6yockthgy34016Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü?nün Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla ilkokul ve ortaokullarda düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakamlıkta düzenlenen törenle verildi.
Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, törende yaptığı konuşmada, her vatandaşın günlük yaşamda sürekli trafiğin içinde olduğunu belirterek, ?Hepimiz trafiğin içindeyiz. Bu tür etkinlikler, trafik eğitiminin artmasına katkı sağlayarak trafik düzeninin daha emniyetli olmasını sağlayacaktır? dedi.
Okullarda trafik bilincinin geliştirilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Cantürk, ?Öğrencilerimizin trafiğe duyarlılığı arttırılarak trafik bilinci yüksek bir nesil yetiştirmeliyiz. Günümüzde biraz da trafiğin sıkışıklığından kaynaklanan istenmeyen olaylar yaşanabiliyor. Sizler aldığınız eğitimler ve çevrenizdekileri uyararak trafik bilincinin artmasına katkı yapıyorsunuz. Gençlerimizin trafik konusunda iyi eğitilmesiyle trafikteki sorunları aşacağımıza inanıyorum? diye konuştu.
Öğrencilerden eserlerini okumalarını da isteyen Cantürk, ?Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Yazılarında, resimlerinde ve şiirlerinde bizlere mesajlar veriyorlar. Bunları iyi anlamalıyız? diye konuştu.
İlçe Emniyet Müdürü Fuat Tuğluoğlu da okullarda trafik eğitiminin sürdürüldüğünü belirterek, ?İlçe merkezinde Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliğimiz, ilçe dışındaki yerlerde ise İlçe Jandarma Komutanlığı okullarda gönüllü trafik görevlileri uygulamalarını sürdürüyorlar. Bu uygulamalar hem öğrencilerimizin trafik duyarlılığını artırıyor hem de trafiğin düzeninin sağlanmasına katkı yapıyor? dedi.
Konuşmaların ardından resim dalında dereceye giren Selime Çam, Beyza Erdem ve Atakan Kaçar, şiir dalında dereceye giren Nasibe Nur Şanal, Esranur Yavuz ve İrem Girgeç ile kompozisyon dalında dereceye giren Çağla Kanmaz, Arzu Yaşar Altınöz ve Selman Turgut Koçak?a hediyeleri verildi.
Hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona eren etkinliğe, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Hayrettin Fidan, Emniyet Amiri Mithat Tolunay, Trafik Tescil Denetleme Büro Amiri İbrahim Kayalı, polis memurları, Memur Abdurrahman Peksoy, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.dr6yockthgy34017dr6yockthgy34018dr6yockthgy34019dr6yockthgy34020

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Tebrikler
  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler