Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Yunanistan’ı gezdiler

05 Mayıs 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

pic23vft008Anamur Şehit İbrahim Armut Anadolu Öğretmen Lisesi öğretmen ve öğrencileri Yunanistan’ın Kalamata şehrinde gerçekleştirilen 6. proje etkinliğini tamamlayarak ilçeye döndü.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı?nın katkısıyla yürütülen Commenius Projesi kapsamında Yunanistan?a giden ekipte Müdür Yardımcısı Naci Şen, İngilizce Öğretmeni Gamze Sertkaya, öğrenciler Duygu Örs, Sultan Kalem ve Sibel Bulut yer aldı.

Müdür Yardımcısı Naci Şen, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, Yunanistan?da proje ortakları arasında yer alan bir ilköğretim okulunun 2. kademesini  ziyaret ettiklerini belirterek, ?Yunan eğitim sistemini yerinde tanıma fırsatı bulduk. Okul öncesi eğitim, ilköğretim, ikinci kademe ilköğretimi, lise ve yüksek öğretimi kapsıyor ve 6-15 yaşları arasındaki çocuklar için zorunlu. “Gymnasium” adlı okuldaki öğrenciler 14-15 yaşlarından oluşmaktaydı. Özellikle bizde seçmeli olan tiyatro, drama gibi derslerin zorunlu olduğunu ve bu derslere çok önem verildiğini gördük. Ayrıca bu tiyatro gösterilerine ilgi ve talebin de yoğun olduğunu, öğrencilerin bu gösteriler için çok çaba gösterdiklerini gözlemledik? dedi.

Yunan halkının benzer coğrafyaları paylaşmaları nedeniyle Türk halkı gibi insancıl, samimi ve misafirperver yaklaşımda bulunduğunu ifade eden Şen, ?Özellikle antik Yunan tarihine sahip çıkmaları ve yapılarını korumaları dikkate değerdi. Ancak birçok anlamda bizden bir adım geride olduklarını da söylemek gerekir. Örneğin bizdeki e-okul sistemi gibi bir sistem bulunmamakta ve okul donanımı bizim okullara göre çok daha eksikti? diye konuştu.

Gezilerde Yunanistan’ın küçük ve şirin yerlerini görme fırsatı bulduklarını, antik kentlerini ve tarihi yerlerini ziyaret ettiklerini anlatan Şen, ?Bu gezilerden gayet memnun bir şekilde ayrıldık. Proje ortaklarımızla yararlı bir paylaşım gerçekleştirdik. Bize bu imkanı sağlayan Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı’na, proje başvurumuzu yapan okulumuz İngilizce öğretmeni Serap Rıdvanoğlu’na, çalışmalarımızda hep yanımızda olan okul idaremize, bizlere destek olan, katkı sağlayanlara teşekkür ederiz? dedi.pic23vft004pic23vft005pic23vft006pic23vft007pic23vft009

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Aziz Saydam: Hayırlı olsun, inşallah partimizi en iyi şekilde temsil edip...
  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Tebrikler
  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın