GÜNDEM-YAŞAM Haberleri

Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Belediye Başkanı Mehmet Türe Sanayi esnafını ziyaret etti

01 Ağustos 2009

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

turesanayii-2Anamur Belediye Başkanı Mehmet TÜRE Sanayi Esnaflarını tek tek işyerlerinde ziyaret etti, onlarla kucaklaştı, sohbet etti, değerlendirmelerde bulundu.
Başkan TÜRE’ye ziyaretinde MHP Mersin Milletvekili Behiç Çelik, Belediye Meclis Üyeleri, Fen İşleri Müdürü, Belediye Şehircilik ve İmar Müdürlüğü yetkilileri, Basın ve Halkla İlişkiler Görevlileri ile Sanayi Sitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.
Ziyaretlerde Büyük sorunlar yaşayan Esnafları dinleyen Başkan TÜRE, tümünü not aldırarak çözümlenmesi için belediyenin tüm imkanlarının kullanacağını söyledi. Sanayi bölgesindeki genel sorun ve esnafların görüşleri, kış aylarında sanayinin doğusunda ve kuzeyinde yer alan derelerin taşarak sanayiyi ve işyerlerini su altında bırakması bir başka sorun ise asfaltın yetersiz kalışıyla oluşan tozlanma olarak başkana birebir iletildi.
Başkan TÜRE konu hakkında kendisine eşlik eden Belediye Fen İşleri Müdürü’yle sürekli istişare halindeydi ve çözüm için neler yapılabileceğini konuştu.
Ziyaretler esnasında Usta, Çırak, Demirci, Marangoz, Çaycı, Motorcu, Yağcı, Parçacı, Tornacı, Hurdacı, Marketçi tüm esnaf ve vatandaşlarla tokalaşan ve kucaklaşan Başkan Mehmet TÜRE, olumlu tepkilerinden oldukça hoşnut kaldı ve yüzü hep güldü.
Turizm sezonu dolayısıyla Parke çalışmasına İskele Yolu ile başlandığını belirten Başkan TÜRE, Esnaflara; ‘Sıra Sanayimizde, Anamurumuza yakışır bir Sanayide, bekleyin sorunları yerinde tespit ettik, çok az bir zaman kaldı’ dedi.
Ziyaretler sırasında Sanayideki kahve ve çay ocaklarında oturmayı ihmal etmeyen başkan TÜRE, Cuma Namazını Sanayi Camisinde Esnaflarla kılarak öğle yemeğini de yine sanayi esnaflarıyla Sanayide bir lokantada yedi.
Ziyaret sonunda Başkan TÜRE: ‘Biz tüm Anamur’un güzelleşmesi ve gelişmesi için çaba sarfediyoruz, Vatandaşlarımızın evlerine ekmek götürdükleri, ekmek teknelerinin yer aldığı Sanayi Sitesi bu güne dek bir kenara itilmiş, bu kabul edilemez bir gerçek. Anamur için sanayimizin önemini biliyoruz, esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza sorunlar hususunda bize bilgi verdikleri için teşekkür ediyorum, Üzerimize düşeni en kısa zamanda yapacağız? diye konuştu.turesanayii-1
turasanayii-3

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..