Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Kütüphane Haftası pazartesi başlıyor

23 Mart 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

pqf5-t66004Anamur İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Dursun Yağmur, 26 Mart-1 Nisan 2012 tarihleri arasına kutlanacak 49. Kütüphane Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştireceklerini bildirdi.
49. Kütüphane Haftası’nda ana temanın Kültür Bakanlığı tarafından ?Yenileşim ve kütüphaneciler” olarak belirlendiğini ifade eden Yağmur, program hakkında şu bilgileri verdi:
?İlçemizdeki kutlamalar müdürlüğümüzce hazırlanan program çerçevesinde 25 Mart Pazartesi günü saat 15.00?da Belediye Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi?ndeki açılış töreni ile başlayıp hafta boyunca çeşitli etkinliklerle devam edecek. Çocuk kitapları yazarı Süleyman Bulut, 25 Mart pazartesi günü gün boyunca Belediye Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi?ndeki Çocuk ve Gençlik kütüphanemizde, 26 Mart salı günü ise İlçe Halk Kütüphanemizde okuyucularımızla İmza-Söyleşi etkinliği yapacaktır.
Ayrıca Okuma kültürü oluşturmak ve yaymak amacıyla 27 Mart Çarşamba günü tüm yurtta olduğu gibi 81 İLDE KİTAP OKUYORUZ Sloganı ile aynı anda biz de ”Kitabını alan meydana gelsin” çağrısı ile Eski Cumhuriyet Meydanında kitapseverlerle 12.30-13.00 arası kitap okuyacağız?
Hafta boyunca merkez ve çocuk gençlik kütüphanelerinde Masal Okuma saatleri düzenleneceğini belirten Yağmur, ?Okullarımızdan gelen gruplara mini konferanslar verileceğim. Bu konferanslar okullarımızın talebi halinde okullarda da verilecek.  Açılış, kitap okuma etkinliği ve diğer programlarımıza halkımızın katılımını bekliyoruz? dedi.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar