Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Anamur Ortaokulu’nda fidan dikimi yapıldı

22 Mart 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla Anamur Ortaokulu’nda fidan dikim ve kuş yuvası asma etkinliği yapıldı.
Anamur Orman İşletme Müdürü Erdal Çetinkaya, etkinlikte yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin ortaklaşa yürüttüğü Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında, Anamur Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullarda ağaç dikme etkinlikleri gerçekleştirdiğini söyledi.
Bu kapsamda Anamur Ortaokulu bahçesine 90 adet servi, fıstık çamı ve kauçuk ağacı dikileceğini ve 20 kuş yuvası asılacağını ifade eden Çetinkaya, ”Ayrıca 10 okulumuzda da ormanın önemi, korunması ve orman varlığının arttırılması konularında eğitim veriyoruz. Toplamda 1000 fidan ve 100′den fazla da kuş yuvası asacağız. Öğrencilerimize ormanı sevdirmek ilçemizdeki yeşilliği arttırmayı hedefliyoruz” dedi.
Orman alanlarının genişlemesinin küresel ısınmaya karşı önemli bir mücadele gücü olacağına dikkat çeken Çetinkaya, şunları söyledi:
?Dünyanın 3?te biri, Türkiye?nin yüzde 27?si, Mersin?in yarısı, ilçemizin de yüzde 70?ini ormanlar oluşturuyor. Bu yüzdeyi daha da arttırmak için kurumlar arası işbirliği ile çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki yıllarda küresel ısınmasın etkisiyle hava sıcaklığının 2 derece artması öngörülüyor. Bu olumsuzluklara karşı orman alanlarımızı genişletmek daha çok ağaç dikmek zorundayız. Okul bahçemizdeki ağaç sayısını arttırarak küresel ısınmaya karşı mücadeleye katkı yapan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.?
Çetinkaya, konuşmasının ardından öğrencilere ağaçların nasıl dikilmesi gerektiği hakkında bilgi verdi. Daha sonra ise fidan dikimi yapıldı. Etkinliğe, Kaymakam Cengiz Cantürk, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Mersin Orman Bölge Müdür Yardımcısı Refik Ulusoy, İzin İrtifak Şube Müdürü Zekeriya Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, İlçe Müftüsü Muhammet Koçak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.pqf5-t6011pqf5-t6009pqf5-t6010pqf5-t6012pqf5-t6015pqf5-t6013pqf5-t6014

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar