Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

ANTSO’dan ’süre uzatım’ hatırlatması

18 Mart 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

pqf5-041Anamur Ticaret ve Sanayi Odası (ANTSO) Başkanı Abdulkerim Çilingir, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK) tarafından verilen Satış Belgesi?nde süre uzatım işleminin 1 Nisan 2013 mesai bitimine kadar yaptırılması gerektiğini bildirdi.
Çilingir, yaptığı yazılı açıklamada, Satış Belgesi süre uzatım işlemi için ANTSO?nun yetkili olduğunu kaydetti. İşlem yaptırmayan satıcıların anılan tarihten sonra tütün mamulü, alkol ve alkollü içki alamayacağını, mevcutlarında bulunan ürünleri de Nisan ayı sonuna kadar tasfiye etmeleri gerektiğini belirten Çilinir, işlem yaptırmadan ürün satışına devam edildiği takdirde idari para cezası uygulanacağını ürünlere el konulacağını bildirdi.
Süre uzatım işlemi yaptırmak isteyen satıcıların ANTSO?ya işyeri açma ve çalışma ruhsatlarını veya izin belgelerini ibraz ederek başvurmaları gerektiğine dikkat çeken Çilingir, şunları kaydetti:
?Perakende satıcılar, işyeri açma ve çalışma ruhsatı veya izin belgesi; açık alkollü içki satıcıları, işyeri açma ve çalışma ruhsatı, içkili lokal işletme izin belgesi veya Turizm İşletmesi Belgesi; toptan satıcılar ise işyeri açma ve çalışma ruhsatı veya satış belgesi ile odamıza başvuracaklardır. Satış belgesinin asıl sureti ve işlem bedelini ödediklerine dair dekont ile birlikte Odamıza ibraz etmek ve süre uzatım işlemini satış belgelerinin üzerinde gösterilmesini sağlamak zorundadırlar.?
Süre uzatım işlem bedelinin sadece Ziraat Bankası şubelerinde kullanıma açılmış bulunan “TAPDK Kurumsal Tahsilat Ekranı” vasıtası ile ödeneceğini belirten Çilingir, dekontun satıcılar tarafından muhafaza edileceğini kaydetti.
Çilingir?in açıklamasına göre, işlem bedeli olarak ilçe merkezi ve mahallelerdeki toptan satıcılar 800 lira, birden fazla yerde dağıtım yapanlar bin 200 lira ödeyecek. İlçe merkezindeki perakende satıcılar 120 lira öderken, köylerdeki perakende satıcılar 40 lira ödeme yapacak. İlçe merkezi, mahalle ve köylerde açık içki satışı yapan işletmeler ise 300 lira ödeyecek.

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler
  • Adil Demir: Süper,zamanda yolculuk yaptım.Ellerine ve hafızana sağlık abi!
  • Gürdal Sümer: Temiz çevre ve sıfır atık konusunda duyarlı olunması çağdaş...
  • Müjdat NUHUT: Eline, beynine, emeğine sağlık.Çok güzel bir belgesel...
  • Ayşe Derya Seymen: Emeğine yüreğine sağlık babacığım Harika bir yazı olmuş..