Haberi Arkadaşına Gönder Haberi Arkadaşına Gönder

Yarınlar Umut Olsun Projesi başladı

28 Şubat 2013

www.haberanamur.net te yayınlanan haber ve fotoğraflar, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü?nün Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında yürüttüğü Yarınlar Umut Olsun Projesi ?nde çalışma yapacak ekipler belirlendi.
Anamur İlçe Emniyet Müdürü Fuat Tuğluoğlu, emniyet binasındaki toplantıda yaptığı konuşmada, Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Milli Eğitim ve Sağlık müdürlüklerinin ortaklığı ile yürütülen projede, aile kurumunun güçlendirilmesi, gençlerin bireysel gelişimine ve sorunların giderilmesine yönelik sosyal kültürel ortamın iyileştirilmesi ile sosyal bütünleşme ve dayanışmanın arttırılmasını amaçladıklarını söyledi.
Bu amaçla, belirledikleri 80 öğrencinin sorunlarının çözümü için eğitim öğretim yılı sonuna kadar onlara yaşam koçluğu yapmak üzere ekipler oluşturduklarını ifade eden Tuğluoğlu, ?Kaymakamımızdan gazetecilere kadar çeşitli kesimlerin katılımı ile oluşan bu ekiplerin öğrencilerimizin geleceğine olumlu katkılar yapacağına inanıyorum? dedi.
Tuğluoğlu, Anamur?un Türkiye?deki sayılı güvenli ve huzurlu kentlerden olduğunu belirterek, ?Bu huzur ve güvenin devamı için hepimize düşen görevler var. Hepimiz gençlerimizin, dolayısıyla ilçemizin geleceği için taşın altına elimizi koymalıyız? diye konuştu.
Toplum Destekli Büro Amiri Muhammet Temizkan da kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, esnaflar, okul müdürleri, gazeteciler ve polislerden oluşan 8?er kişilik 11 ekip kurulduğunu belirterek, ?Ekipler, 8?er öğrenciye yaşam koçluğu yapacak. Öğrencilere evlerinde motivasyon ziyaretleri ve öğrencilerin ziyaretlerinin yanı sıra konferanslar düzenleyeceğiz. Proje sonunda da öğrenciler ve aileleri ile birlikte kaynaşma yemeği düzenleyeceğiz? şeklinde konuştu.
Sosyal Hizmetler Uzmanı Bahar Büge Bakırcıoğlu ise projenin çok büyük bir proje olduğunu vurgulayarak, ?Amacımıza ulaşmak için desteğiniz çok önemli. Sizler onlara model olacağınızı düşünülerek projeye dahil edildiniz ve geldiğiniz için teşekkür ederiz? dedi.
Bakırcıoğlu, proje kapsamında polislerle birlikte öğrencileri ziyaret edip ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını belirleyerek rapor oluşturacaklarını ifade ederek, ?Daha sonra oluşturduğumuz ekiplerle öğrencilerimiz bir araya gelecekler. Okullarda seminerler de düzenleyeceğiz. Kaynaşma yemeğinin ardından da nihai raporumuzu oluşturacağız? diye konuştu.
Toplantıya, polis memurları Gülşah Gök Aksoy, Ebubekir Zanbay ve Mustafa Kula ile ekiplerde yer alanlar katıldı.1xxsbzz5-0041xxsbzz5-003

Yorumlayın

Anket

Mersin - Antalya yolu tamamlandığında Anamur'a ne gibi faydaları olur?

Sonuçlar

Loading ... Loading ...

HAVA DURUMU

ANAMUR

İLETİŞİM SAYFALARI

Son Yorumlar

  • Mahmut Gazi ÖZSOY: Tebrikler
  • Gürdal Sümer: İyi Parti’deki bu gelişme diğer sağ partilere de örnek...
  • Şeref Koz: İnsanların ilgisi çok yoğundu. Yazarlarımız da dolu doluydu....
  • Şeref Koz: Güzel bir etkinlikti. İlgi yoğundu. Kutluyorum. Okuru bol olsun.
  • Gürdal Sümer: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim Hikmet Bey. Turist...
  • Hikmet ÜNLÜ: Bu ikinci yazınız, yaşamış olduğumuz aynı dönemleri...
  • Tedora Vohs: Of be Gürdal, yine döktürmüssün canim kardesim. Gülnarda...
  • Mehmet Aydın: Anamur ve kendim adına teşekkürler;emeğiniz e sağlık hocam.
  • Ayşe Derya Seymen: Harika babacığım.. Emeğine yüreğine sağlık, iyi ki varsın
  • Hüseyin Sezer: Kalemine sağlık çocukluğumuza götürdün teşekkürler